Autor Zpráva
PreTox
Profil *
Zdravím, mám takový dotaz:

Mám udělaný formulář pro výběr 10-ti souborů (fotografií), které se po odeslání uploadnou přes PHP na server. Jelikož nám začíná v létě liga, tak bude neskutečně hodně fotek a potřeboval bych vymyslet, jak udělat hromadný upload souborů (třeba 200 fotek) aniž by se musely po jedné vybírat, ale označily by se hromadně. Viděl jsem to na pár webech, že bylo jednoduché políčko input a v něm názvy fotek oddělené třeba středníkem (příklad: DSC001.jpg;DSC002.jpg;DSC003.jpg....), ale nevím, jak tohle udělat.

P.S.: Pokud už to tady někde je, tak se omlouvám, zkoušel jsem to hledat, ale bez výsledku.

Díky za rady

Vašek
Joker
Profil
Asi nahrávat fotky přes FTP.
Má-li nahrávat velké množství souborů někdo, kdo nemá přístup na FTP, tak asi je zazipovat a poslat nějakému adminovi.
PreTox
Profil *
Joker: No jde právě o to, že se mi při uploadu těch fotech zároveň zmenšují, přejmenovávají a jména se zapisují do databáze. Kdybych to dělal přes FTP, tak bych musel nejdříve hromadně přejmenovat fotky, pak je přes FTP nahrát na server a pak PHP scriptem zapsat údaje do DB. :) A navíc - mám tam udělánu i uživatelskou databázi, kde si mohou uživatelé vkládat fotky sami. A samozřejmě uživatel do DB a na FTP přístup nemá.. :-\
TSD
Profil
a co tohle? :)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=6 9100
PreTox
Profil *
TSD: Na to už jsem taky koukal :) Ale pro mé potřeby to je opět moc složité. Mě jde jen o to, aby si uživatel (nebo třeba já jako admin) vybral seznam dejme tomu 100 fotek ze svého počítače, kliknul na odeslat a o nic už se nemusel starat.. :) Napadlo mě, že by to šlo udělat pomocí select a multiple. Zvláštní, že na tohle v html není pamatováno :)
TSD
Profil
PreTox
Snahou bylo udělat to právě extrémně jednoduché.

V současné době už vím jak zařídit, aby uživatel nemusel procházet tou fází, kdy vkládá údaje přes web. To znamená, že opravdu vybere fotky a zadá, jak se ta série má jmenovat.
Ne webu bude muset být stránka, kterou ten program využije k ověření user/pwd a k vytvoření složky. Ale to už uživatele nemusí zajímat.

Všechny ostatní věci dostane od toho, kdo mu ten program předinstaluje = od tebe. A obnáší to nastavení ftp, jméno, heslo a dejme tomu velikost obrázků.

Teď už to jen udělat :)
EDIT: měl jsem se asi zmínit, že jsem ten, kdo ten prg dělá. Tenkrát jsem ještě nebyl reg.
Telesto
Profil *
A co takhle SWFupload? Je to velmi účiné, jednoduché a poměrně snadno upravitelné. Lze tím vybírat hromadně soubory a v souboru upload.php si pak můžeš každý soubor upravit podle libosti. Mrkni na to: http://http://swfupload.org/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0