Autor Zpráva
fimmos
Profil
mám nějakou tabulku a v php do ní vypisuji jednotlivé řádky a každý řádek má svoje tlačítko input, kde se odesílají tada, ale jen toho jednoho řádku...
mám:
<table>
<tr>
<form ...>
<td>neco</td>
<td><input type... /></td>
</form>
</tr>

...

</table>

jenže to není validní, i kdybych to <form> dal před <tr>...
prostě potřebuji tabulku, kde jednotlivy řádky budu mít ve form

praďte prosím, děkuji
printf
Profil
Taky jsem se s tím setkal a nechápu proč to validátoru vadí. Asi to bude chtít každej form do jedný tabulky a šířku sloupců nastavit stejně. Jestli to jde bez tabulek, rád se poučím.
blast3r
Profil
Daj to form pred table
(malo by to byt validne)

<form name="xx" action="spracuj.php">
<table>
<tr>
<td><input type.......></td>
</tr>
<tr>
<td><textarea name.....></td>
</tr>
</table>
</form>
fimmos
Profil
jenže já potřebuji mít několik <form> v jedné tabulce, kdybych dělal pokaždé novou tabulku, myslím, že to není vhodny
rOMIK
Profil
Tak se na to vykasli. Zkus, jestli se to zobrazi ve vetsine prohlizecu dobre (IE, FF, Opera, ... ) a na validitu se vykasli. A neboj se toho, jeden profi webmaster mi osobne rikal, ze kdyz to beha na vsem, tak je validita k nicemu.
fimmos
Profil
tak jsem to nakonec vyřešil vše s tagem <div>, prostě jich dám několik do jednoho a nastavím šířku, vše už v pohodě.
peta
Profil *
fimmos: Mel jsi zkusit jeste tbody
rOMIK: Zalezi na druhu validity... Na neco se vykaslat lae kdyz ve FF naskoci errors, tak tam mas natolik kritickou chybu, ktera muze zpusobit ruzne kolapsy prohlizecu. Warningy jsou v poho, s temi si prohlizece nejak poradi. Treba takovy nesmysl, prazdny <span></span> nebo <span><span> </span></span>, to je nesmysl validatoru, ale je fajn, kdyz delas webku, zrusit nepotrebne tagy :)
rOMIK
Profil
peta

Vsak ja sem rikal Zkus, jestli se to zobrazi ve vetsine prohlizecu dobre (IE, FF, Opera, ... ) a na validitu se vykasli. No a tech nepoterbnych tagu vetsinou clovek taky moc nenadela ( u me je to 1 az 2 na jednu stranku)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0