Autor Zpráva
hlupacek
Profil *
Jaká je ,prosím, aktualní Html verze? a kdy se očekává nějaká nová?

Jaká je ,prosím, aktualní JavaScript verze? a kdy se očekává nějaká nová?

Jaká je ,prosím, aktualní CSS verze? a kdy se očekává nějaká nová?
Chamurappi
Profil
Reaguji na hlupacka:
To už je několikátý dotaz na tyhle byrokratické zbytečnosti. K čemu ti takové informace jsou?
Měsíček
Profil
Pokud vím tak ty historii rád, ne?

Jinak hlupacko tady to můžeš najít http://www.w3.org/TR/
hlupacek
Profil *
to je jedno. ale prosil bych nějakou smysluplnou odpověď
Zdeněk Košťál
Profil
hlupacek
Vše je lehce dohledatelné, i když by mě zajímalo, co myslíš "aktuální" verzí. Prosil bych nějakou smysluplnou otázku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Mám rád historii, ale rozlišování verzí je většinou v praxi k ničemu, protože vývoj postupuje plynule a nikoliv po skocích. Navíc mi zejména otázka „kdy se očekává nová verze“ dává smysl jen v kontextu, kdy už tazatel něco konkrétního ví o aktuální verzi a zajímá se o budoucí vývoj.
ljgcfhkcvhb
Profil *
aktualni verze HTML je 4.01 a CSS myslim 2 (uprava 2.1 je nedodelana), dalsi verze sou... hm... daleko. o HTML 5 se mluvi...
Railbot
Profil
Další verze vyhlídkově v rámci 20ti let i s uvedením do praxe :)
Dero
Profil
Chamurappi, Zdeněk Košťál: Co je na té otázce zbytečného nebo nesmysluplného? Například v oblasti CSS existuje poměrně překvapivá odpověď. To už tady lidem i říkáme, nač se mají ptát?

Doplnil bych ještě ten JavaScript. Aktuální verzí je, myslím, 1.8; pracuje se na 1.9 a především na "přelomovém" JavaScriptu 2.0. Kdyžtak mě opravte.
Měsíček
Profil
"ale rozlišování verzí je většinou v praxi k ničemu,"

S tím souhlasím, ale pro teoretickou zajímavost je to docela dobré vědět :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Co je na té otázce zbytečného nebo nesmysluplného?
Pokud někoho skutečně zajímá teorie, měl by umět pracovat s oficiálními zdroji. Nebo alespoň hledat v těch neoficiálních. Ptá-li se na diskusi, připadá mi docela pravděpodobné, že jde o začátečníka, který neví, odkud začít, a přikládá přehnanou důležitost formalitám. Začne verzemi, pak se naučí nazpaměť všechny HTML elementy…

Například v oblasti CSS existuje poměrně překvapivá odpověď.
Ano, tu už dostal.

To už tady lidem i říkáme, nač se mají ptát?
Jistě, s touto diskusí to jde strašně z kopce :-)
Dero
Profil
Pokud někoho skutečně zajímá teorie, měl by umět pracovat s oficiálními zdroji. Nebo alespoň hledat v těch neoficiálních. Ptá-li se na diskusi, připadá mi docela pravděpodobné...

Chamurappi, asi bych se v této věci držel faktů a neoperoval s pojmy jako "docela pravděpodobné", když existuje množství protipříkladů, které tvůj logický vývod popírají.

Např. velké množství lidí má problémy s orientací na internetu a přímá otázka v diskusním fóru je pro ně podobnou spásou jako pro člověka, který se neorientuje v mapě, přímá otázka na směr v cizím městě. A tito lidé nemusejí mít ambice pohybovat se na internetu jako štika ve vodě. Mají třeba pár knih, které je jako laiky zaujaly, a chtějí se doptat zdánlivě nesouvislých detailů.

Z toho mi plyne, že pokud chci skutečně někomu pomoci (a proto na fórum chodím), poskytnu mu alespoň ten přímý odkaz, kde se své odpovědi dočte. Pomůžu tak i neznámému počtu lidí, kteří si toto téma později vygooglí a bude jim sloužit jako ten tebou zmiňovaný neoficiální zdroj.
Joker
Profil
Railbot
Další verze vyhlídkově v rámci 20ti let i s uvedením do praxe :)
To je trochu pesimistické, ne? Do roku 2020 by se to mohlo zvládnout ;)
Resp. v případě CSS 2.1 podstatně dříve, to už je skoro hotové.
Railbot
Profil
Joker
Jedna věc je, kdy to bude hotové, druhá věc zase, kdy to nějaký prohlížeč (nejlépe všechny) začne podporovat a celé to bude mít nějakýý smysl a prostor pro využití. A to právě moc růžově nevidím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
asi bych se v této věci držel faktů a neoperoval s pojmy jako "docela pravděpodobné"
Proto se ptám, k čemu ty informace potřebuje. Neříkám, že je jeho otázka zbytečná, ale že se ptá na zbytečnost (z praktického hlediska).

pokud chci skutečně někomu pomoci (a proto na fórum chodím)
Můžeš mu vysvětlit, co je to RSS kanál.


Reaguji na Railbota:
Nejprve bude podpora, pak teprve dokončení. Části CSS 3 podporují prohlížeče už dávno, syntaxi HTML 5 víceméně odjakživa a mnoho „novinek“ z HTML 5 se už také dávno používá (nejviditelnější jsou WYSIWYG editory, <!doctype> přepínač). Budoucí specifikace mají už v současnosti větší smysl než ty deset let staré.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0