« 1 2 »
Autor Zpráva
matak
Profil
trochu starší články pro úvod do problematiky:

http://www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html
http://www.sovavsiti.cz/c01052.html

Vyhledávače alespoň ty důležité s nimi problém dnes už nemají,
Moderní používané prohlížeče je také umějí uložit v celku, jako celou stránku,
Neměnící se adresa v indexu lze také řešit, načtením celých stránek, ne jen updatu jednoho rámu,
Dnes má každý dostatečně velké rozlišení, které nijak uživatele v rámcích neomezuje.


Co si o tom myslíte?
vydrus
Profil
Rámy fuuuuj
Davex
Profil
matak
Z praktického hlediska není k používání rámců žádný důvod. Ve speciálních případech lze tolerovat pouze IFRAME.
Str4wberry
Profil
Davex: „Z praktického hlediska není k používání rámců žádný důvod.
Ale je.
YoSarin
Profil
matak
Neměnící se adresa v indexu lze také řešit, načtením celých stránek, ne jen updatu jednoho rámu - pak ten rám trochu ztrácí význam, ne?

Mám k rámům nějakou osobní antipatii a hlavně - nevidím jediný důvod proč je používat, opravdu ne...

Str4wberry
Ok, tak jisté omezené použití existuje... :)
Davex
Profil
Str4wberry
Ano, toto je samozřejmě v pořádku, ale obávám se, že matak měl na mysli trochu jiné použití. Takže se mohu jen doplnit, že použití rámců je vhodné jen ve speciálních případech a pro obecné použití není důvod.
matak
Profil
souhlasím, se vším co píšete, a také nevidím důvod pro stavbu stránek na základě rámců, ale jde mi o důvody proč takové stránky předělat, když už existují, resp. jestli je u existujících stránek nějaká podstatná nevýhoda pro jejich předělání

s antipatií souhlasím tu má dnes snad už každý kodér
Jan Tvrdík
Profil
Současný názor podle W3C (citace z http://www.w3.org/TR/2008/WD-html5-diff-20080610/):
The following elements are not in HTML 5 because their usage affected usability and accessibility for the end user in a negative way:
frame
frameset
noframes
kletely
Profil
Iank ešte ramy sa využívajú v chatoch.
Jan Tvrdík
Profil
kletely
V současné době je 1000x lepší použít ajax
matak
Profil
kazdopadně to porad neresi muj dotaz:

je nějaký podstatný důvod proč takové stránky předělat?
vydrus
Profil
Ano. Pokud je lze obejít. U chatů je můžeme prominout (kterej blázen ještě četuje?).
matak
Profil
Takže zpět k věci a jaké jsou tedy ty důvody?
Bubák
Profil
špatně se ukládají — ukádají se špatně, to je něco jiného, než že nejdou uložit
špatně se odkazují, nezobrazují adresu — kvůli toho mít 2× více souborů?
blbnou při otevírání v novém okně — viz výše
znesnadňují ovládání (aktivní rám je jen jeden) — k tomu jsi nic neřek
hůře se tisknou — ani k tomu jsi nic neřek
nezobrazují se v Lynxu a spol. — Lynx jsi asi ani neviděl, že by Links rulezzz?
překážejí robotům — roboti se polepšili, máš 1 bod
zabírají místo na čtení — proč mi někdo bude kecat do toho, že mi zabere místo?
stránky snadno osiří — k tomu jsi vůbec nic neřek
matak
Profil
špatně se ukládají — ukádají se špatně, to je něco jiného, než že nejdou uložit /// co jsem zkoušel dnešní prohlížeče s tím už nemají problém
špatně se odkazují, nezobrazují adresu — kvůli toho mít 2× více souborů? /// jedná se už o hotové stránky, slabý argument pro předělání, navíc byli rámce použity nelogicky a jakýkoli odkaz mění všechny rámce a načítá znovu
blbnou při otevírání v novém okně — viz výše /// každá adresa právě vede k načtení všech tří rámů, tedy rámy byli použity jen proto, aby prostředek byl rolovatelný, stránky vznikali před 6 lety, já je nedělal
znesnadňují ovládání (aktivní rám je jen jeden) — k tomu jsi nic neřek /// asi nevím co myslíš? jak říkám každý odkaz vede na top, takže se načítají všechyn tři rámy
hůře se tisknou — ani k tomu jsi nic neřek /// myslím, že právě lépe, což je přece jedna z výhod rámů, obvykle nepotřebuješ tisknout navigaci, ale obsah a to je jeden z rámů, tedy tady mají rámy snad výhodu dokonce
nezobrazují se v Lynxu a spol. — Lynx jsi asi ani neviděl, že by Links rulezzz? /// links jsem viděl, ale proč to připomínat? kdo prohlíží v linksu, obávám se, že člověka kdo má ty stránky, nezajímají lidé co používají lynx
překážejí robotům — roboti se polepšili, máš 1 bod /// google, seznam, morfeo, jyxo to zvládá, tedy český trh je v pohodě, tady to asi jako argument nebude přijato
zabírají místo na čtení — proč mi někdo bude kecat do toho, že mi zabere místo? /// místo na čtení? jako rolování nebo co myslíš?

stránky snadno osiří — k tomu jsi vůbec nic neřek
/// ano asi mám zhruba tušení jak to myslíš, ale už několik let se na nich nic nemění, ovšem vysvětli to člověku co je laik a stránky jsou jeho

celý spor vznikl tak, že jsem tvrdil, že rámy jsou problém a je to jeden z důvodů proč stránky předělat, a jak se ukázalo, vyžaduje se, abych toto tvrzení podložil, jinak by mne ani nenapadlo v dnešní době používat rámy, samozřejmě iframe je standard to je něco jiného
vydrus
Profil
links jsem viděl, ale proč to připomínat? kdo prohlíží v linksu
Třeba jeden můj příbuzný, říká, že nechce natahovat obrázky a reklamy + nebezpečné JS skriptíky.
matak
Profil
kolik takových příbuzných máš?tvoří alespoň jednu desetinu procenta návštěv? myslím, že ani jedno procento, by nebyl dostatečný důvod :(
vydrus
Profil
Prosím, ale proč ty rámy tak obhajuješ? prostě je to svinstvo a žádný rozumný člověk s nima nechce nic mít. Tohle vlákno nemá smysl.
DoubleThink
Profil *
je nějaký podstatný důvod proč takové stránky předělat?
Ne.

Rámy se nepoužívají kvůli nástupu dynamických (php) aplikací, kde rozbíjení zobrazení do samostatně (asymetricky) generovaných dokumentů přináší dost závažné (a zbytečné) problémy.
matak
Profil
Pochopte a psal jsem to několikrát v tomto vláknu ,jde o to, že ty stránky existují !!! Několik let, jako jednu z jejich nevýhod a důvod pro předělání jsem uvedl existenci rámů!! Ale při samotném zkoumání jsem zjistil, že snad všechny podstatné problémy s rámy byli v dnešní době vyřešeny!

Tudíž se ptám, zda moje připomínka k stránkám byla lichá (zbytečná) nebo má nějakou váhu a dá se s ní operovat??

Jestli správně chápu, podle DoubleThinka byla moje připomínka ohledně rámů, tedy zbytečná a takové stránky není z tohoto důvodu potřeba předělávat.
Bubák
Profil
hůře se tisknou — ani k tomu jsi nic neřek /// myslím, že právě lépe, což je přece jedna z výhod rámů, obvykle nepotřebuješ tisknout navigaci, ale obsah a to je jeden z rámů, tedy tady mají rámy snad výhodu dokonce
Výhodné je používat tiskový CSS, pak jdou dělat mnohem větší kouzla.
www.sovavsiti.cz/c02021.html z článku vedou další odkazy
matak
Profil
tiskový css používám na některých webech, díky, ale pořád to tak nějak není k věci a ktomuto tématu
Měsíček
Profil
Zpět ke kořenové otázce -> Rámy používat opravdu jen ve výjmečných případech, kde se bez rámů člověk jen těžko obejde.
matak
Profil
sory, ale opět offtopic, otázka zní, jsou rámy pádným důvodem pro předělání webu?
Str4wberry
Profil
Můj názor je ne.
koudi
Profil
Můj názor je: záleží na tom, o jaký web jde.
Dero
Profil
Můj názor je, že na takto obecně položenou otázku nelze odpovědět.
Dranel
Profil
matak
Každý má pravdu. Svou pravdu. Když si ji bude chtít obhájit, obhájí si ji, ať to stojí kolik chce úsilí či peněz. Kdo bude obhajovat "frames", jistě najde pádné důvody. Kdo bude obhajova "noframes", jistě také najde pádné důvody. Pokud zákazník obhajuje "frames", nech ho u toho. Jen mu to k něčemu přirovnej. Třeba proč jezdit v superbu, když ve stodvacítce to jde taky, že?
vydrus
Profil
proč jezdit v superbu, když ve stodvacítce to jde taky, že?


Dobrý přirovnání :) máš bod :D
Leo
Profil
"proč jezdit v superbu, když ve stodvacítce to jde taky, že? "

Jde, ale kdyz se 120 nabourate, mate to skoro jisty... Leo
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0