Autor Zpráva
AlešD
Profil
Konkrétně mám na mysli hCard. Mám občas nutkání něco takového použít, nicméně nejsem si jistý zda to někdy k něčemu reálně bude.

Konkrétně se mě jedná o pole v přihlašovacích formulářích a údaje ve výstupních sestavách přihlášených účastníků.

+ zavedení jakéhosi pořádku
+ možná lepší případné parsování do nějakého XML
- obava ze zbytečné složitosti a samoúčelnosti
- větší datový objem
souki
Profil
AlešD
Mě to přijde jako zajímavý nápad, ale to provedení je strašné. Znásilňují tagy a atributy k něčemu,k čemu nejsou určené. Onehdá jsem někde četl článek, jak to mikroformáty zavařili hlasovým čtečkám...
AlešD
Profil
souki
HTML456. Ale nějak rozlišit co je telefon, co ulice a co číslo popisné by bylo víc něž vhodné.
souki
Profil
AlešD
Ale k čemu?
AlešD
Profil
souki
furt mám pocit,že to nějak využiju do XML formátu, který potom přetransformuju do systému zákazníka, dneska to řeším přes XLS a není to jaksi ono
souki
Profil
AlešD
A speciální balasct v HTML k tomu nějak pomůže? Stejně se bude muset vyrobit něco, co ty data najde podle titlů a podobně. A komu to pomůže? Jeidně nějakému velkému robotovi, který bude shromažďovat adresy. Pokud bych chtěl, aby mohli návštěvníci snadno zpracovat moje kontaktní údaje, tak tam dám odkaz na vCard. Kliknou a jejich program si to zpracuje sám a po svém. Jde tohle udělat s mikroformáty? V současném stavu ne. Jedině s nějakým šíleným převodním můstkem.
AlešD
Profil
souki
no asi jo, já se furt vznáším v
oblacích abych si při konkrétní implementaci si nabil hubu. Ale baví mě to :-)
souki
Profil
AlešD
Tak do webů to jde implementovat snadno. Ale proč? :)
AlešD
Profil
souki
OK, nebudu se tím zatežovat... docela mě odlehlo... .
Chamurappi
Profil
Reaguji na AlešeD:
Viz Posvátný účel. HTML je navrženo ke zprostředkování informací člověku, nehodí se jako mezistupeň pro další strojové zpracování.
quinux
Profil
souki
Kliknou a jejich program si to zpracuje sám a po svém. Jde tohle udělat s mikroformáty? V současném stavu ne. Jedině s nějakým šíleným převodním můstkem.
Pro Firefox 2 je rozšíření operator. Firefox 3 (neověřoval jsem) a finální verze IE 8 by to měli umět nativně. U Opery 9.5 nevím - asi ne.


AlešD
Můj názor je, že jistý smysl to má a tvůrci se prostě snažili vytvořit to tak, aby to bylo použitelné již dnes a nemuselo se čekat na to, až to začnou podporovat prohlížeče.
Postavil bych se k tomu tak, že pokud se ti chce si s tím dát práci, tak to klidně udělej. Pokud to ale uděláš "klasickou" cestou, tak se svět nezboří ;)
souki
Profil
quinux
Já k tomu mám odpor, protože se to snadno zvrhne v to, co dělá skype - do stránek cpe svůj nesmysl na volání čísla. Ty stránky to často vzhledově kazí (když je třeba telefon v hlavičcce), občas je to i rozhodí, ptže s tím tvůrce prostě nepočítal.
quinux
Profil
souki
Já k tomu mám odpor, protože se to snadno zvrhne v to, co dělá skype - do stránek cpe svůj nesmysl na volání čísla.
To myslím nehrozí, ale samozřejmě pokud některý z výrobců prohlížečů bude chtít být "lepší", tak to tak opravdu může dopadnout, ale spíše si myslím, že pokud je dobře napsaná specifikace (pokud nějaká je ;), tak by neměl být problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0