Autor Zpráva
Scofield
Profil *
Zdravím, spravil som si obyčajnú www stránku HTML+CSS, chcel by som tam hodiť také niečo, aby som sa nemusel prihlasovať na FTP a meniť obsah stránky, teda ako texty, ale robil by som to priamo zo stránky, teda žeby som sa prihlásil a upravoval texty, poprípade písal nové članky... proste taký úplne mini mini "redakčný systém"

ďakujem
a sory ak som napísal niečo zle, alebo je to blbosť len som s týmto začal :D
Joker
Profil
No a jakým způsobem tu stránku uložíte?
Scofield
Profil *
Ako myslíte?
Napríklad Redakčný systém CMSiplne to má a mnoho iných.
Alebo by stačilo tak že môžem upravovať celý index.html ale nie cez FTP ale rovno zo stránky, s nejakým editorom.
Ja mám www.stranka.sk/index.html dám napr. www.stranka.sk/editacia.html prihlásim sa a môžem upraviť HTML kód.Dám uložiť a je to. :) Skúšal som hľadať cez goodle, našiel som jedno http://www.nicedit.com/index.php ale neviem či by sa to stým nejako dalo..
kletely
Profil
Scofield
Čisto v HTML a CSS to nespravíš, ale pomocou PHP už ano.
Scofield
Profil *
Ja som ochotný to urobiť aj v php teda, len treba nejaký návod, alebo aspoň niečo čoho by som sa chytil.. stačí mi úplne jednoduchá stránka, "templat" by som to poriešil neskôr
Ďakujem

Alebo ak niekto má takýto "systém" a bol by mi ochotný pomôcť moje ICQ je 382750945

Ďakujem ešte raz vopred
Dranel
Profil
Scofield
Jestli ti to stačí bez databáze, tak se v PHP nauč práci se soubory. Potom v HTML vytvoříš formulář, který budeš tím PHP zpracovávat. Poenta je v tom, že budeš měnit obsah souborů za pomoci PHP. Jestli jsi něco nepochopil, přečti si seriál od začátku.
peta
Profil
Scofield
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub18
FCK editor, kdyz postupujes podle navodu, tak funguje uplne jednoduse.
Staci 5 radku v PHP.
Problem je, aby ti tam PHP fungovalo, aby jsi spravne nastavil adresare a cesty a pod.
zrovna adresar pro obrazky je treba nastavit tak, ze od homedir. relativni cesty nefunguji. kdyz to neudelas, bude ti nespravne zobrazovat pri editaci obrazky, ikdyz pak budou videt na strance normalne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0