« 1 2
Autor Zpráva
Timy
Profil
joe
„Tak to je nesmysl. Momentálně něco takového dělám, uživatelům dám na výběr z několika vzhledů a s PHP nemám problém, naopak mi přijde daleko použitejnější, rychlejší.“
Cože? Jakože já jakožto uživatel tvého systému mohu používat na své stránce/profilu/čehosi PHP, které se normálně zpracuje?
joe
Profil
Timy
Ne:-) Takovou možnost opravdu nedávám:-)

Jen jsem tím chtěl říct, že i pokud se má na stránce měnit vzhled, použití šablonovacího systému nic neřeší.
Timy
Profil
joe
Tak to jsi ale Arthura asi špatně pochopil. Tím „měnit vzhled“ myslel, že uživatel si může sám nějakým způsobem libovolně upravovat vzhled, jako to má třeba jeho výtvor bloguje.cz. Nebylo tím myšleno „tady máš deset skinů a vyber si“.
joe
Profil
Timy
Nevím jak funguje bloguje a jaké možnosti má uživatel, každopádně pod změnou vzhledu si představím změnu vzhledu a né překopání a přeházení každého boxu, jestli to bylo myšleno takhle.
Timy
Profil
joe
Ale ne změnu vzhledu ve smyslu změny šablony. Zkrátka se tou změnou myslí, že uživatel může sám upravovat HTML/CSS s tím, že může třeba používat „tagy“ jako {title}, {prev_article} apod. A tam by povolení PHP bylo dosti fatální… A podobné je to ve všech případech, kdy se má striktně oddělit programování od kódování. Pokud někdo dělá programátora a zároveň kodéra (což mi třeba přijde nešikovné), tak to třeba i může být jedno, ale pokud na jednom projektu dělá programátor, který jen programuje a kodér, který jen kóduje, tak se nějaký šablonovací systém určitě hodí.
joe
Profil
ale pokud na jednom projektu dělá programátor, který jen programuje a kodér, který jen kóduje, tak se nějaký šablonovací systém určitě hodí.
... potom asi ano, jenže u malých stránek, které si tvoří především sám jeden člověk to je zbytečné.

Třeba já (ne)stíhám dělat všechno, grafiku, kódování a programování... :-)

Jsem ale názoru, že člověk, který kóduje, by měl umět alespoň základy programování...

Jinak s tím příkladem {foreach} nebo jak to je, jinak to asi nejde, to je pravda, než šablonovacím systémem, ale třeba ten, kdo to ovládá, b mohl napáchat škody vypsání i tím nebo ne, ale to už by byla jeho blbost...
quinux
Profil
joe
Asi by bylo lepší si ujasnit co vlastně kritizuješ.
Bavíš-li se o systému pro jedno - dvě použití (osobní web, portál), tak je opravdu tak trochu nesmysl vytvářet šablonovací systém, protože je to v podstatě ztráta času a zbytečná investice.
Bavíš-li se však o CMS, které bude distribuováno na tvé klienty či budeš-li mít fluktuaci zaměstnanců, tak je šablonovací systém výhoda, která usnadní vše od údržby až po zaučování nových lidí. Ostatně v takovém případě nebude ani třeba, aby tvůj nový zaměstnanec znal základy programování (on je taky může znát, ale v jiných jazycích).

Jinak v dnešní době se taky rozšiřují šablonovací systémy založené na XSLT (sic znám jen jeden co je opensource), což osobně považuji za ten nejlepší krok, protože díky tomu je přechod mezi systémy jednodušší (nemluvě o faktu, že v XSLT zvládneš udělat spoustu věcí, které bys jinak musel programovat). Sám takto používám 2 systémy, každý na jiné platformě a přitom o programování vím prd. Je však pravdou, že XSLT není pro zelenáče a naučit se ho je už složitější než se naučit předdefinované „tagy“.
« 1 2

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0