Autor Zpráva
mantisa - nepřihlášen
Profil *
<label><input type="checkbox" name="moznosti[]" value="1" /> Bla bla bla bla bla</label>

Jde to i v tomto případě pomocí for a id?

Když dám label za input, tak nemohu docílit, aby se label nezalomil pod input ať dělám co dělám. Pouze když odstřelím CSS.

Děkuji.
joe
Profil
<label for="nejakyid">popis</label><input id="nejakyid" type="checkbox" name="moznosti[]" value="1" />

<label for="nejakyid"><input id="nejakyid" type="checkbox" name="moznosti[]" value="1" />popis</label>
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
Jde to i v tomto případě pomocí for a id?
Jde to vyzkoušet?

nemohu docílit, aby se label nezalomil pod input ať dělám co dělám
Můžeš.

Pouze když odstřelím CSS.
Tak odstřel CSS. My ten tvůj stylopis samozřejmě neznáme.
Proč sem začátečníci nikdy nedávají odkaz na živou ukázku, když je zjevné, že z jejich popisu nikdo nikdy jasnou radu nevypotí?
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Chamurappi

Jde to vyzkoušet?
Nevím, jak se zachová čtečka a nemohu nic instalovat.

Tak odstřel CSS. My ten tvůj stylopis samozřejmě neznáme.
To byla poznámka jen na okraj. Nejsem začátečník, to bych pak mohl být časem pokročilý. Já s ničím nezačínám.
Joker
Profil
mantisa - nepřihlášen
Jde to i v tomto případě pomocí for a id?
Existuje nějaký důvod se domnívat, že by to jít nemělo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
Z tvého popisu bylo zřejmé, že máš problém se zobrazením v prohlížeči, nikoliv, že se ptáš na schopnosti hlasových čteček.
Čtečka většinou využívá jádro Exploreru a jeho API, takže zvládá zpravidla totéž, co Explorer, který si ve své čtvrté verzi element <label> vymyslel.

Nejsem začátečník, to bych pak mohl být časem pokročilý. Já s ničím nezačínám.
Fajn, buď si klidně puntíkatý durian.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Chamurappi

Tak to přijmy moji omluvu, že jsem se nepřeně vyjádřil. Co se týká zobrazení, problémy se vyskytnou, když dám label za input, a popravdě řečeno, řešit se mi nechtějí.

Proto se ptám a to, když uzavřu input do labelu, jestli to je třeba pro Jaws košér jako kdybych input dal za label. A zda je nutné input svázat pomocí id s labelem a jeho id, když ten inout je v labelu?
mantisa - nepřihlášen
Profil *
pardon za hrubky a překlepy
Plaváček
Profil
mantisa - nepřihlášen

Proto se ptám a to, když uzavřu input do labelu, jestli to je třeba pro Jaws košér jako kdybych input dal za label.

Cituji odpověď Radka Pavlíčka:

Starší verze JAWSu (do 6.20) mají s tímto zjednodušeným zápisem problémy a popisek nehlásí, tzn. uživatel se sice dozví o typu prvku, ale už ne o tom, co do něj má napsat. Popisek musí v takovém případě "hledat" okolo prvku a i když nějaký najde, nemá jistotu, že je to ten, který k tomu prvku patří.

Verze 7.10 a 8.0 už umí takto přiřazený popisek přečíst korektně, ale vzhledem k tomu, že ne každý uživatel má dneska alespoň tu 7.10, doporučuji ještě nějaký čas "vydržet" s label, for a id. Verzi 9.0 jsem nezkoušel, jelikož se u nás zatím nedistribuuje, ale předpokládám, že tato užitečná vlastnost v ní zůstane zachována ;-)
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Plaváček

Děkuji velmi. Ale zajímalo by mě právě, zda popisek přečte, když je input uzavřen v labelu, ale label ma for a input id. Nebo stejně ne?
Manq
Profil
Ale zajímalo by mě právě, zda popisek přečte, když je input uzavřen v labelu, ale label ma for a input id. Nebo stejně ne?
Jen na okraj. Nebylo by rychlejší si tu čtečku nainstalovat, než se každý den dvakrát ptát na podobné věci? Nemůžu nic instalovat. Nemůžu nic instalovat. Je to jako kolovrátek.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Manq

Ano, zhruba týden jsem na počítači, kde nemohu nic instalovat - není můj. Proto se ptám...
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
Logicky bych řekl, že prohlížeč vezme hodnotu z atributu „for“, provede s ní document.getElementById(…) a to, co najde, považuje za přiřazený formulářový element. Nehledě na to, kde je.
Jediné, čeho bych se bál, je vynechání atributu „for“, protože bezforové <label>y, které se automaticky chytají obaleného elementu, podporuje Explorer až od verze 7.

Kdyby uvedená konstrukce byla nepřátelská ke čtečkám, vědělo by se o tom a málokdo by ji používal. Podobně, jako se třeba ví, že čtečky nečtou texty skryté pomocí „display: none“.
mantisa - nepřihlášen
Profil *
Chamurappi

Díky
peta
Profil
mantisa - nepřihlášen
viz joe

<label for="nejakyid">popis</label><input id="nejakyid" type="checkbox"/>

<label for="nejakyid"><input id="nejakyid" type="checkbox" />popis</label>

<label><input type="checkbox" />popis</label>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0