Autor Zpráva
Lukasmage
Profil *
jak mohu dat mp3 na pozadi ? Lukas
Boldrik
Profil
muzes, ale je to blby, protoze treba ja si poustim svoji hudnu a stvalo by me, kdybys mi tam neco cpal. Navic to nesmi byt moc velky (nizky datovy prenos)
Lukasmage
Profil *
jo ja vim, ale jak to tam muzu dat ? : ) Je to funn stranka a vsichni to tam po me chtej.
Lukasmage
Profil *
Jinak muzu udelat to, ze se to zacne prehravat a na kliknuti tlacitka se to vypne ? :)
Lukasmage
Profil *
a na klik zase zapne :D
Boldrik
Profil
ono se to tu uz nekolikrat resiůo, tak zkus hledat. ja to nepouzivam, takze z hlavy nevim
peta
Profil *
Lukasmage www.jakpsatweb.cz a nekde je odkaz na hudbu
bude to u HTM, rozsirene tagy, bgsound
jinak lze pouzit i
www.volny.cz/peter.mlich/emelodie.htm
ale neprehrava to 100% ve vsech prohlizecich a to ovladani, play(), to funguje jen v IE. Zatim nebyla sila opravit to i pro firefox.

pak lze vyuzit Flash, coz je tak 50% jistota, porotoze nekdo, treba ja, si do prohlizece flash neinstaluje. Ale zas s tim prehrat kde co, i ogg, ... (tag OBJECT)
Anonymní
Profil *
Jo uz vim jak na to, akorat nevim, jak udelam to, ze kdyz kliknu na odkaz zacne se prehravat pisnicka a kdyz kliknu na druhej odkaz, tak aby se zacala prehravat dalsi pisnicka ( ale stranka zustane porad stejne a zadnej program na prehravani ani novy okno se mi neotevre )
Acci
Profil
Já bych řekl, že nejlepší na to bude Flash. Má ho asi 98,5% uživatelů
Lukasmage
Profil *
No jo, ale nevis jak se dela o co sem napsal ? :D
Fred
Profil
Zkus třeba http://web.uvic.ca/hrd/halfbaked/howto/audio.htm
peta
Profil *
Acci :))) 98% uzivatelu? To cislo si cucas z prstu nebo mas nejakou statistiku?

Lukasmage Zkousel jsi ten muj prehravac pod IE. Chova se to presne, jak popisujes. Proto je tam 50 pisnicek. Jsou tam 2 moznosti: klik na >> a klik na nazev pisnicky.
Acci
Profil
peta
Necucám
http://www.jakpsatweb.cz/weblog/b/1111366594-skutecna-podpora-flashe.h tml
Fred
Profil
Našel jsem docela zdařilou aplikaci na muziku http://www.flamplayer.com/ , ale pořád je to moc složitý. Na ten link co jsem sem pástnul výše jsem napsal autorovi, že ten .fla soubor nejde otevřít (doufám, že jenom mě), protože bych tam rád přidal podporu načítání těch mp3 pomocí js viz http://www.mustardlab.com/developer/flash/jscommunication/ . Kdyby se to trochu včechno upravilo, bylo by to snad i použitelný.
Lukasmage
Profil *
Jo dík, ale nešlo by to udělat třeba jednoduše v html (třeba 3 odkazy s písničkami)? Jinak nejvíc sem to pochopil asi od Freda, na tý Petovo stránce jsem ani nepochopil, kde mam začít číst : ) (po bližším prohlídnutí stránky jsem na to přišel, ale nepochopil jsem co je tam ke stáhnutí.
Lukasmage
Profil *
pochopil jsem, že musim do stránky zkopírovat ten kod z Fredovo linku, ale určitě budu muset mít nejakej flash soubor (myslím formát swf ? : ) fla je jakoby nedodělanej swf ? ) a ten nevím kde vzít.
Fred
Profil
Lukasmage Jednoduše to nejde kvůli tomu, že každý prohlížeč má jiné pluginy. Naproti tomu většina prohlížečů má flash plugin a pokud jej nemá nic se neděje jen je o to co mu chtěl člověk tímhle formátem nabízet ochuzen. Docela mě lákalo tohle vybádat pomocí těch odkazů co jsem sem dal. Bohužel však nemám Flash MX Pro, který je k otevření těch zdrojů fla potřeba. Mám jen Flash MX. Kdybych do toho prvního scriptu dostal tu podporu načítání FlashVars z js mebyl by již problém načítat jednotlivé songy, třeba takhle

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs">
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250" />
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" />
<link rel="meta" href="foaf.php" type="application/rdf+xml" title="Metadata FOAF" />
<title>Title</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen,projection" href="styl.css" />
<script type="text/javascript">
function getId(id){return document.getElementById(id);}
function creEl(el){return document.createElement(el)}
function creTN(el){return document.createTextNode(el)}
function loadmp3(){
var playlist=getId('playlist');
var p=playlist.getElementsByTagName('p');
for(var i=0;i<p.length;i++){
p[i].setAttribute('rel',[i]*1+1)
p[i].onclick=function(){
var prefix=this.getAttribute('rel');
getId('helper').removeAttribute('value');
getId('helper').setAttribute('value','TheSound='+prefix+'.mp3');
buildpar();
}}}
function smazpar(){//thx http://www.pxl8.com/removeChild.html remove all child without loop
flash=getId('flash');
var flashLen=flash.childNodes.length;
for (i=0;i<flashLen;i++){flash.removeChild(flash.childNodes[0]);}}

function buildpar(){
smazpar();
flash=getId('flash')
var swf='hbs_mp3_player.swf';
var mp3=getId('helper').getAttribute('value');

flash.removeAttribute('data');
flash.setAttribute('data',swf);

var obj1=creEl('param');
obj1.setAttribute('name','type')
obj1.setAttribute('value','application/x-shockwave-flash')
flash.appendChild(obj1);

var obj2=creEl('param');
obj2.setAttribute('name','src')
obj2.setAttribute('value',swf)
flash.appendChild(obj2);

var obj3=creEl('param');
obj3.setAttribute('name','data ')
obj3.setAttribute('value',swf)
flash.appendChild(obj3);

var obj4=creEl('param');
obj4.setAttribute('name','codebase')
obj4.setAttribute('value',swf)
flash.appendChild(obj4);

var obj7=creEl('param');
obj7.setAttribute('name','movie')
obj7.setAttribute('value',swf)
flash.appendChild(obj7);

var obj5=creEl('param');
obj5.setAttribute('name','FlashVars')
obj5.setAttribute('value',mp3)
obj5.setAttribute('id','flaska')
flash.appendChild(obj5);

var obj6=creEl('param');
obj6.setAttribute('name','allowScriptAccess')
obj6.setAttribute('value','sameDomain')
flash.appendChild(obj6);

var obj8=creEl('param');
obj8.setAttribute('name','loop')
obj8.setAttribute('value','false')
flash.appendChild(obj8);

var obj9=creEl('param');
obj9.setAttribute('name','quality')
obj9.setAttribute('value','high')
flash.appendChild(obj9);

var obj10=creEl('param');
obj10.setAttribute('name','wmode')
obj10.setAttribute('value','transparent')
flash.appendChild(obj10);
}
function addEvent(obj,evType,fn){if(obj.addEventListener){obj.addEventListener( evType,fn,true);return true;}else if(obj.attachEvent){var r=obj.attachEvent("on"+evType,fn);return r;}else{return false;}}
addEvent(window,'load',loadmp3);
</script>
</head>
<body>

<object data="hbs_mp3_player.swf" id="flash" width="24" height="17" type="application/x-shockwave-flash">
<param name="type" value="application/x-shockwave-flash" />
<param name="src" value="hbs_mp3_player.swf" />
<param name="data" value="hbs_mp3_player.swf" />
<param name="codebase" value="hbs_mp3_player.swf" />
<param name="FlashVars" id="flaska" value="TheSound=1.mp3" />
<param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
<param name="movie" value="hbs_mp3_player.swf" />
<param name="loop" value="false" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="wmode" value="transparent" />
<a href="1.mp3">1.mp3</a>
</object>

<h1>Yello The Eye (2003)</h1>
<div id="playlist">
<p>Planet Dada</p>
<p>Nervous</p>
<p>Don Turbulento</p>
<p>Soul on Ice</p>
<p>Junior B</p>
<p>Tiger Dust</p>
<p>Distant Solution</p>
<p>Hipster's Delay</p>
<p>Time Palace</p>
<p>Indigo Bay</p>
<p>Unreal</p>
<p>Bougainville</p>
<p>Star Breath</p>
<p>Planet Dada (Flamboyant)</p>
<input type="hidden" id="helper" value="TheSound=1.mp3" />
</div>

</body>
</html>

Teď to sice proběhne, ale ten flash mi to bez té úpravy zdroje nenačte :-(
Lukasmage
Profil *
humm zajimavy a co treba udelat nakej mini ramecek do kteryho by se ty pisnicky otevirali ( tim padem by to melo stejny efekt jako s flashem ne ? )
Acci
Profil
Lukasmage
Ne, vždyť to píše Fred na začátku svého příspěvku
Jednoduše to nejde kvůli tomu, že každý prohlížeč má jiné pluginy. Naproti tomu většina prohlížečů má flash plugin a pokud jej nemá nic se neděje jen je o to co mu chtěl člověk tímhle formátem nabízet ochuzen.
Lukasmage
Profil *
aha, no tak diky : )
Lukasmage
Profil *
Tak uz jsem to vyresil www.jef-clan.wz.cz reknete mi pls jak se vam to libi, a jestli by to slo nak vylepsit : ) Ten script jsem nasel v jinem tematu tady na strance.
peta
Profil *
Lukasmage: Na ty my strance, kdyz vyhodis ty kecy o hudbe, pak ti zbyde jen ten prehravac. Neni to zadny umelecky dilo, ale pod ie to hraje, opera take cosi provadi, Firefox chce cosi instalovat, s cim to ale nefunguje stejne :)
Musis brat ohled na to, ze je to jeden z mych prvnich pokusu, dnes bych to asi resil jinak

Zakladem je, ze do dokumentu vpisujes EMBED prvek. Kdyz jej cely prepises, zmenis melodii.
A pak tam mam vygenerovani seznamu pisnicek, coz by bylo asi lepsi udelat tabulkou... Ja to nekdy prepisi, az narazim na neco, co funguje ve Firefox a neni treba instalovat Flash. Nebo tam mozna doplnim flash :) Uvidime, jakym smerem se budou prohlizece ubirat...
LukasMage
Profil
Jaky kecy o hudbe ?
peta
Profil *
LukasMage: Mno, ja pod tim prehravacem mam spoustu povidacek o tom, ze to jde resit pres Objekt (cili flash), pres Embed a pak Bgsound, pak tam jsou nejaky priklady... Proste kecy, ktery do toho prehravace nepatri, ale tobe by stacilo prekopirovat nejaky priklat.

Ted to mas flash, nech tam flash a tes se, ze ti to jede. Doufam, ze to mp3 ma pod 100kb nebo aspon se prehravani spousti dodatecne, kde upozornujes na velikost mp3 nejake mega.
Jinak pozor na autorska prava hudby.
LukasMage
Profil
Jo diky, na autorsky prava si davam pozor :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0