Autor Zpráva
taltos
Profil *
Zdravím,

mám problém s jednou chybovou hláškou v HTML validátoru. Prosím vyhněte se spekulacím o tom, jestli je či není validita důležitá atd. Pro mě v tomto případě důležitá je, mám pro to své důvody. Jedná se o tuto chybu, která se mi ne stránce vyskytuje zhruba 10x (!). Dá se sice odstranit vložením každého divu do <object>, ale nechápu, proč bych měl tuto nelogičnost praktikovat. Máte vytvětlení této chyby, případně jak se jí vyvarovat předem?

"Řádek 126, znak 29: element "DIV" není dovolen na tomto místě; musí být uvnitř jednoho z elementů "APPLET", "OBJECT", "MAP", "IFRAME", "BUTTON".
<div class ="uvod02">
Element <div> je blokový a vy jej dáváte do elementu, který blokové elementy uvnitř nepřipouští (buď je řádkový, nebo je to odstavec/nadpis).
V řádkovém elementu smí být pouze řádkové prvky. Projděte si seznam řádkových a blokových elementů.
"

Předem díky za reakce.
Lukáš
blackjoker
Profil
Prostě máte <div> uvnitř nějakého řádkového prvku.

např.:
<span>
<div>
</div>
</span>
Miloš
Profil
Koneckonců vždyť je to v té hlášce výslovně napsáno:
Element <div> je blokový a vy jej dáváte do elementu, který blokové elementy uvnitř nepřipouští (buď je řádkový, nebo je to odstavec/nadpis).
V řádkovém elementu smí být pouze řádkové prvky. Projděte si seznam řádkových a blokových elementů."
Chamurappi
Profil
Reaguji na taltose:
Jestli nerozumíš českým hláškám, používej anglický validátor.
V čem ten <div> máš? Pokud v odkazu, použij místo něj <span> s „display: block“. Pokud ve <span>u, použij místo něj také <span>, nebo změň jeho rodiče na <div>. Pokud jsem se netrefil, dej sem prosím odkaz na stránku.
Miloš
Profil
Chamurappi
Jestli nerozumíš českým hláškám, používej anglický validátor.
Tohle se ti opravdu povedlo ;-) Naprosto bez ironie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0