Autor Zpráva
joe
Profil
Zdravím,

jaký zápis má podle vás větší váhu?
<h1>Nadpis</h1>
nebo
<h1><span>Nadpis</span></h1>
a nebo to podle vás vyjde nastejno? Jen řeším jakým způsobem zefektivnit nadpisy.
panther
Profil
joe
váhu to má stejnou, zápis spanem se používá pro obrázkové nadpisy. Pokud máš normální textový nadpis, span je tam zbytečný.
joe
Profil
zápis spanem se používá pro obrázkové nadpisy
Nepoužívá, pro obrázkový nadpis se používá jiný zápis.

Pokud máš normální textový nadpis, span je tam zbytečný.
Věř, že není :)

Asi spíš použiju
<div class="nadpis"><h1>Nadpis</h1></div>


EDIT: Tak nepoužiju, nedošlo mi že jsem tam dal přechod.
panther
Profil
joe
<div class="nadpis"><h1>Nadpis</h1></div>
to tomu nasadíš korunu ;-) Proč proboha?
panther
Profil
joe
„zápis spanem se používá pro obrázkové nadpisy“
Nepoužívá, pro obrázkový nadpis se používá jiný zápis.

nevím, co konkrétně jsi myslel nebo jak jinak děláš obrázkové nadpisy, ale je to tvoje věc :-) Měl jsem na mysli klasický image replacement, který se v HTML takhle zapisuje.
joe
Profil
panther
Tim, že dám nadpis do divu se nic nezmění. Pokud ale span dám do h1ky a jeho původní text dám do spanu, tak tam bych si nebyl tak jistý, protože se text musí nějak parsovat a třeba se bere v potaz poslední element, kde obsah je, ale určitě to není tak jednoduché :)

Chci udělat něco jako je třeba tady - digg.com:

News, Images, Videos -----------------------------

Tak tu čáru, vedle nadpisu ;-)
joe
Profil
panther
Používá se druhá metoda na té stránce, první rozhodně ne-e ;-)
panther
Profil
joe
Tim, že dám nadpis do divu se nic nezmění.
ale je to zbytečné

Pokud ale span dám do h1ky a jeho původní text dám do spanu, tak tam bych si nebyl tak jistý, protože se text musí nějak parsovat a třeba se bere v potaz poslední element, kde obsah je, ale určitě to není tak jednoduché :)
a když máš
<h1><a href="#">já jsem logo</a></h1>
myslíš, že bude h1 ignorována a celý zápis brán jako odkaz? Nebude ;-)
Railbot
Profil
Tim, že dám nadpis do divu se nic nezmění.
Divil by ses.
joe
Profil
panther
Pro ten případ co jsem napsal, že chci udělat... mi asi nic jiného nezbyde.

myslíš, že bude h1...
Asi určitě ne... Třeba to je u spanu jiné :-)
Marek Prokop
Profil
Nevidím souvislost se SEO, přesouvám do vhodnější kategorie.
joe
Profil
Marek Prokop
Souvislost to má, platí první příspěvek. Ptal jsem se co má větší váhu. To snad nemá se SEO nic společného?!

EDIT: Proč je diskuse v HTML? Tam to už vůbec nepatří, neptám se jak něco udělat, ptám se na to, jaký zápis má větší váhu, je to dost velký rozdíl...

Railbot
Proč bych se tomu měl divit? Můžeš to nějak dokázat? Dokaž.
panther
Profil
Marek Prokop
myslím, že do SEO to patří

joe
Asi určitě ne... Třeba to je u spanu jiné :-)
není.

ptám se na to, jaký zápis má větší váhu, je to dost velký rozdíl...
myslím, že už jsem ti odpověděl.
joe
Profil
panther
Myslím, že už to tu raději zamknu, *další kloudné odpovědi se tu stejně nedočkám. Mareček ať si to přesune třeba do CSS, když si myslí, že to tam patří.
Tobě díky za odpovědi.
Bubák
Profil
další kloudné odpovědi se tu stejně nedočkám
Protož jsi zatím nepoložil kloudný dotaz. Ze tvých dílčích dotazů není jasné, o co ti jde.

Mareček ať si to přesune třeba do CSS, když si myslí, že to tam patří.
Já bych to tipnul na "Nezařaditelné dotazy".
joe
Profil
Bubák
Ale je to jasné, trvám na odpovědí na příspěvek číslo #1. Odpovídal jsem na pantherovy otázky, vinu na tom máme oba, kam se diskuse dostala. Nicméně na to nikdo nemusí brát ohled, ptal jsem se a dosud mi nikdo jiný, kromě panthera neodpověděl. Tím, že někdo přesune téma do kategorie, kam dotaz vůbec nepatří nemohu a taky tím, že napíše "Nevidím souvislost se SEO, přesouvám do vhodnější kategorie" mi určitě nepomůže ;-)
Bubák
Profil
panther ti odpověděl správně, nechápu, na co by ti byly další odpovědi.
panther
Profil
joe
Odpovídal jsem na pantherovy otázky, vinu na tom máme oba, kam se diskuse dostala.
Akorát jsem vždy reagoval na tvůj předchozí příspěvek. Odpověď na tvůj původní dotaz přišla hned v mém prvním příspěvku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Zajímá-li tě váha nadpisů z pohledu vyhledávačů, tak ta přesouvací reakce Marka Prokopa také na tvůj dotaz docela jednoznačně odpovídá — to, který ze zápisů použiješ, nemá vliv na SEO.
joe
Profil
Chamurappi
Já se neptám, jestli má větší váhu h1 nebo třeba h3, to by se SEO moc nesouviselo, já se ptal trošku na něco jiného, koukneš-li se do mého prvního příspěvku.

to, který ze zápisů použiješ, nemá vliv na SEO.
Podle tebe možná ne, podle mě a jiných má. To je jakobys tvrdil, že nemá vliv na SEO, pokud všechno bude uzavřené třeba jen v divech a ve spanech. Se SEO to tedy podle mě dost souvisí, stejně tak jako s optimalizací souvisí zápis kódu.

panther
Ano, ale já na tvoje příspěvky reagoval také a dostali jsme se tam, kam jsme se dostali.

Bubák
Však už jsem to tu jednou zamknul a někdo to zase odemknul - zbytečně. Proto to tedy zamykám znovu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0