Autor Zpráva
TomusaZZ
Profil *
Prosím poraďte jak napíšu do html kódu v souboru s příponou php

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>


???

Nějak na to nemůžu přijít. Díky za radu.
bohyn
Profil
echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>';
Str4wberry
Profil
Viz PHP FAQ.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomusaZZe:
Na co to potřebuješ? Ten řádek je zcela zbytečný.
TomusaZZ
Profil *
když tam naní tak čtečka na googlu prostě nezkousne moje UNICODE, nevím proč
TomusaZZ
Profil *
1 echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>';

Viz PHP FAQ.

nene, omlouvám se že sem to zařadil do PHP, ale jde mi o to jak to napsat čistě v HTML, resp. jestli to vůbec jde.
Aby prostě server nebral <? a ?> jako začátek a konec PHP kódu, prostě potřebuju opravit tento kód: (příklad)

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
  <meta content="text/html; charset=UTF-8"
 http-equiv="content-type">
  <title>titulek</title>
</head>
<body>
<h1><?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?></h2>
</body>
</html>
tiso
Profil
TomusaZZ - nahraď znaky < > " za &lt; &gt; a &quote;
TomusaZZ
Profil *
TO JE ONO :-) DĚKUJI MOC
srigi
Profil
Chamurappi
Ehm, ako to ze taky znalec ako ty vypustil takuto nepresnost. Ten riadok predsa ovlada vykreslovaci mod IE browsrov.
Venca V
Profil
srigi
Ehm, ako to ze taky znalec ako ty vypustil takuto nepresnost. Ten riadok predsa ovlada vykreslovaci mod IE browsrov.

XML prolog je primárně určen k přepínání vykreslovacích režimů? Asi mi něco uniklo...

Tento konkrétní XML prolog je opravdu k ničemu, je spousta jiných možností, jak přepnout vykreslovací režim v IE...
Str4wberry
Profil
Vykreslovací režim se přepíná <!doctype>m. Když chci standardní:
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

A když quirk.
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

Také lze pro standardní použít prosté „<!doctype html>“ a pro quirk jej vynechat. Mimochodem: ten XML prolog už v novějších Explorerech nic „neovládá“.
srigi
Profil
Venca V
XML prolog je primárně určen k přepínání vykreslovacích režimů? Asi mi něco uniklo...

Nie, nie je, ale isto poznas ten pribeh o lubovolnom riadku pred DOCTYPE a spadnuti IE6 do quirku. Ospravedlnujem sa, zahrnul som do toho aj vyssie verzie IE.
Joker
Profil
[#9], [#10], [#11], [#12] - Nic proti, ale ať už to (ne)slouží k čemukoliv, není snad zakázané o tom psát, ne? :-) (podle [#6] to chce v textu stránky, ne v kódu)
Chamurappi
Profil
Reaguji na srigiho:
Ten riadok predsa ovlada vykreslovaci mod IE browsrov.
Neovládá. Stejně jako komentáře neovládají vykreslovací režim. Můžou ho ovlivnit (a pouze jedním směrem), ale neovládají ho.

isto poznas ten pribeh o lubovolnom riadku pred DOCTYPE a spadnuti IE6 do quirku
Ten příběh se povídá z neznámých důvodů zkresleně, prázné řádky před <!doctype>m nemají žádný vliv.

Myslíš, že se stane s layoutem stránky, který doposud přežíval bez XML deklarace, po jejím přidání něco přínosného? Kdyby se TomusaZZ zeptal, jak napsat <!doctype>, tak mu také řeknu, že je zbytečný.


Reaguji na TomusaZZ:
když tam naní tak čtečka na googlu prostě nezkousne moje UNICODE
Tomu nějak nerozumím. Jaká čtečka? V HTML nemá XML deklarace žádný význam. Zapíšeš-li zobáčky entitami, tak se normálně zobrazí návštěvníkovi jako prostý text.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0