Autor Zpráva
WertriK
Profil *
Caves lidi,
potreboval bych poradit jak udelat aby se mi prehral zvuk pokud mozno za vsech okolnosti napr kdyz ma uzivat FF nebo IE.

Zkusel jsem toto:
<embed id="music" src="soubor.mid" type="audio/midi" autostart="true" hidden></embed>
Testoval jsem to v FF a IE ale bratrovi(FF) to psalo ze to chce QuickTime.

Tak se chci zeptat jak to udelat aby to slo ve vetsine pripadu.
Už jsem tady kdesi četl ze to udělat ve flashi(ze ho ma naistalovana vetsina lidi) - tak me napadlo udelat jen malou ikonku a dat tam zvuk - jestli to jde, flash vubec neovladam, nebo pouzit iframe a dat tam src primo na ten soubor - ale to bych moc nechtel protoze uz by to byl druhy iframe..

Předem dík
Yuhů
Profil
vždycky záleží konkrétně na tom, co přesně je na tom počítači nainstalované. V oblasti zvuků jsem po letech pozorování už dost skeptický. Mám za to, že to moc univerzálně a spolehlivě udělat nejde.

To, že nefunguje mid, mě dost překvapuje, ten je ještě tak nejsolidnější. Záleží prostě na souborových asociacích.

Flash by to možná opravdu řešil. Stačí dát do flashe hudbu (to by mělo být snadné) a potom flash do stránky (může být velký třeba 1x1 pixel a v rohu). Ale nikdy jsem to nezkoušel.
peta
Profil *
WertriK: Zvuky jsou nespolehlive opravdu mimo flash.

bgsound - IE, Opera, ale uz ne FF
embed - IE, Opera, FF chce quicktime
object (alias flash) - FF nema default nainstalovany plugin na flash, tim lze zabranit take prehravani reklamy, pak ma legracku jako AdBlock na blokovani frame, flash, htm podle URL...

Nemam testovane dukladne, ale neco mam na:
www.volny.cz/peter.mlich/emelodie.htm
Neco s flash delal ted LucasMage, bylo to ted nekdy nedavno tu bud v HTML nebo JS.

Nicmene take nadavam, protoze midi by mohli prehravat treba i jen speakrem a nemaji ani to...
Fred
Profil
Tohle taky pořád hledám a zatím nejspolehlivější se mi zdálo tohle http://musicplayer.sourceforge.net/ , je na to i Greasemonkey user script více http://webjay.org/geeklog-1.3.8-1sr2/public_html/forum/viewtopic.php?f orum=6&showtopic=1499
WertriK
Profil *
peta
na ten odkaz jsem se uz dival kdyz jsem to tady hledal a v FF mi zorvna fungovat moc nechtelo

Fred
z toho jsem usoudil ze ten flash bude nejlepsi

dík hoši...
WertriK
Profil *
Jeste takove otazecka; kdyz to budu mit na tech strankach a okno prohlizece nebude aktivni - uzivatel bude treba delat v total commanderu - tak jestli dany zvuk bude slyset (za predpokladu ze ma zvukovou kartu a sluchatka na usich nebo zaple repro) ?
peta
Profil *
sem si hral a otestuj toto:
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm (6kB)
asi 30ty radek z hora melodyplayer2

u tohoto player mu zvuk hrat bude, kdyz bude mit otevrenou webku
- negativni efekt na Opera, nedokazi v ni zastavit prehravani Stopem.
WertriK
Profil *
Jsem to zkousel v FF a funguje v pohodicce.
Dival jsem se jak to mas resene - moc chytry z toho nejsem, ale zkusil bych to resit pres ten input kde je vzdycky nazev toho songu.

Pri kliknuti na danou pisnicku v "playlistu" se meni hodnota toho pole =>
u toho pole by byla reakce na onChange(myslim ze to tak je) a vzal bych value toho inputu a pripojil .mid doplnil aby z toho byla cesta k tomu souboru;

cesta = "download/midi/" + value + ".mid"; - priklad

a potom uz to prehravaji jak mas udelane ....
Ten stop bych vyresil tak ze bych do toho pole vlozil jen treba mezeru a pred tim prehravam by jsi mel podminku nebo bych to nechal tak dany soubor by se nenasel a nic be se neprehravalo....

Ted me napadlo - kdyby jsi chtel aby tam byl po zmacknuti stupu nazev posledniho songu(aby tam nebyla jen mezera) tak bych to delal pres hidden input. Byly ba tam dva inputy jeden hidden jeden text ten text bych nechal tak a delal bych to pres ten hidden.....
peta
Profil *
WertriK
Tak se ptej?

playlist misto nazvu pisnicky. (to resi to pole, kde je nazevmidu, popis - nazev pisnicky), ktere vpisuji do 3 sloupci (to je asi tech prvnich 5 funkci), zapsano ve funkci init jako jedna pis playlist.
To cely lze nahradit, ze pouzijes klasicky winamp m3u. (ale nevim, jak se meni pisnicky ve FF)

potom tam mam pro IE:
- ze spusti prehravani, zmeni filename u OBJECT
pro ostatni
- ze se prepisuje obsah bloku (divu) id="musicblock", protoze jinak neumim donutit, aby mi hral jinou pisnicku. V chytre literature na MS se pise, ze misto filemane mam pouzit SetFileName, ale to mi nejak nezabralo, takze zmenim nazev pisnicky a vepisi prehravaci tagy do toho divu.
Stop pisnicky pak resim prepsanim bloku na "", prazdny obsah (nebo mezeru, ted nevim)
- pro Operu je dale nutne zmenit obsah type na "", cili type="" , protoze jinak neprehrava.

Jo, prehravac mam nastaveny na hiden, vysku sirku na 0. Treba to je ten problem, proc nejde ovladat ve firefox.
Fred
Profil
melodyplayer2 Teda ono to funguje, nejdřív jsem myslel, že ne, ale měl jsem ztlumený zvuk. Klobouk dolů a dokonce jdou měnit skladby, velmi pěkné. Díval jsem se ve Firefoxu a Firebirdu
peta
Profil *
Fred
Nedival ses pod linuxem :) To vyuziva ActiveX Window media player :) Takze vubec netusim, co s tim linux provede, ale mam jeden PC doma, se podivam.
Anonymní
Profil *
Mrkni se na nový hudební server http://www.muziknet.cz/ Třeba tam pochytíš nějakou informaci.
peta
Profil *
Anonymní Udana stranka je nepouzitelna k cemukoliv, aspon mi se nepodarilo najit nic uzitecne ani nic, co se tyka zvuku na www a pulka odkazu je prazdnych. Na to se rika: takovou webku si strc nekam.
Kejml
Profil *
nemáš tam plužinu WMP (windovs media player). Potom web neví v čem to přehrávat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0