Autor Zpráva
Axamith
Vím že se zde obdobný problém už řešil, ale stejně jsem na něj nenašel jednoznačnou odpověď. Mám web kódovaný ve windows-1250. Pořeboval bych provést převod na UTF-8. Upravil jsem
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
. Na localhostu to jede OK, na osterém serveru samozřejmě hrůza. Jak kompletně upravit kód, aby se znaky zobrazovaly tak jak mají ??? ( web je psaný ručně v PS Padu ) Děkuji za rady
Jan Tvrdík
Axamith
A jsou soubory uloženy jako UTF-8 (Formát > UTF-8)?
yFang
Axamith
Nastav i v PSPadu souboru kódování utf-8.
Formát → UTF-8

* pozdě :-)
Axamith
Pánové polopaticky. V PSPadu otevřu daný ( php ) soubor, Formát / UTF-8; změním kódování v hlavičce, uložím. Je to tak ???
yFang
Je to tak.
Axamith
Děkuji za radu u tak banálního problému.
Miloš
Na vysvětlenou malá analogie:

1) Formát/UTF-8 (v PSPadu) soubor do UTF-8 převede (jako bys přeložil knížku do korejštiny).
2) <meta … charset=utf-8"> v hlavičce řekne prohlížeči, jak má stránce rozumět, neboli že to je UTF-8 (podávám ti knížku a upozorňuji tě na to, že je napsaná korejsky).

Teď už jistě chápeš, co nastane, když je stránka třeba v iso-8859-2 a v <meta je uvedeno, že je to windows-1250.
To je jako kdybych ti dával španělský slabikář a říkal ti, že je to maďarská kuchařka.
Jestliže k porozumění obou výše uvedených jazyků potřebuješ slovník, bude ti maďarsko-český slovník ke španělskému kalendáři víš na co.
Axamith
Děkuji, mám představu, jak kódování funguje. Problém byl v tom, že jsem pouze změnil kódování v hlavičce, ale soubor nebyl v daném kódování uložen. Ale na druhou stranu, pořád se učíme, aby jsme nakonec umřeli hloupí . . .
teniska
Profil *
dobrý den, měla bych jeden problém tedy s kodováním v utf ( asi ) problém je v tom že pokud mám kodování v utf a používám externi script <script type="text/javascript" src="javascript.js"></script> :c) tak při vypsáni toho scriptu mi to píše respektive nepiše hačky a čárky ale jen neznáme znaky čtverečky. při kodování win 1250 to běží v pořadku jak to přepsat aby to běželo pod utF8 ? děkuji
THE rENDy
Profil *
řešeno zde :-)

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: