Autor Zpráva
gavec
Profil
Zdravim, mohl by mi nekdo poradit, jak udelat web tak, abych nemusel napriklad menu upravovat na kazde strance zvlast? Vysvetlim na prikladu. Mam web slozeny ze 2 stranek (index.htm, kontakt.htm) Obe stranky obsahuji totozne divy (menu, hlavicka, paticka) pouze div "obsah" se na strankach lisi. Ted treba chci zmenit nejaky text v divu menu. Jak udelat takove stranky, abych tento text nemusel menit na kazde strance zvlast??? Lze to i jinak nez pomoci framu???
Bubák
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/include.html
Doporučuji PHP, a z celeho PHP stačí jediný jednoduchý příkaz INCLUDE.
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include
gavec
Profil
ahaa... a ja si rikam, co vsichni maj s tim includem... diky
gavec
Profil
ok tak to mam hotove... ted by me zajimalo jak to bude s vyhledavacema. Mam stranky na dobrych pozicich a bojim se toho, kdyz me soubrou index.htm.... prepisu na index.php... tak tam lidi prestanou chodit, protoze ty prave stranky vyhledavace jeste nenajdou... bude to dlouho trvat, nez prohodi dokumenty s priponou .htm za .php???
keeehi
Profil
a co pomocí .htaccess přesměrovat htm na php
gavec
Profil
hosting mi asi nepodporuje .htacces. Nebo nevim, proc se mi po uploadovani souboru .htacces na FTP nezobrazuje.
keeehi
Profil
Pokud se nepletu, tak na linuxu znamená tečka před souborem skrytý soubor. Pokud se pokusíte nahrát tam .htaccess ještě jednou, tak by se vám mělo zobrazi, zda chcete původní soubor přepsat. Pokud ano, tak tam je. O jaký jsde hosting?
gavec
Profil
kdyz ho tam zkusim opakovane nahrat, tak se me to na prepsani nezepta... tzn. neni tam... mam normalne .cz domenu
keeehi
Profil
cz je doména, já se ptal na hosting. Na doméně nezáleží.
gavec
Profil
tak to ti bohuzel nereknu... zajistoval ho nekdo jiny... pokud to jde nejak zjistit, tak dej vedet...
keeehi
Profil
Tak mi napiš, o jakou doménu se tedy jedná. Zkusím to zjistit.
gavec
Profil
www.gavenda.cz
habendorf
Profil
e mi po uploadovani souboru .htacces na FTP nezobrazuje.

A neuploaduješ ho čirou náhodou Total Commanderem?
gavec
Profil
jj uploaduju commanderem... mam pouzit neco jineho?
keeehi
Profil
Tak doménu i webhosting máte nejspíše u inext.cz. Už jsem jim napsal email, zda htaccess podporují.
habendorf
Profil
gavec

Ptám se proto, že TC tyto soubory defaultně skrývá. Menu: Síť -> FTP - zobrazit skryté soubory.
keeehi
Profil
do htaccess vlož

ErrorDocument 404 index.htm

uploaduj na server a pak zkus tento odkaz http://www.gavenda.cz/sadfgsf.htm
pokud se zobrazí erorová stránka, htaccess nefunguje, pokud se zobrazí úvodní stránka, htaccess funguje
gavec
Profil
to habendorf: tak jsem si zobrazil skryte soubory a soubor .htaccer tam byl

to keeehi: do .htaccess jsem vlozil kod ktery si napsal a po uploadovani a otevreni jakekoliv adresy, kterou na serveru nemam, se otevrela stranka s textem index.htm. Z toho odvozuji, ze .htaccess funguje. Jsem vul... ja tam porad vkladal .htacces misto .htaccess.
Diky... moc jste mi pomohli.

Jeste by me ale zajimalo, jaky kod vlozit do .htaccess, aby se mi oteviraly stranky s priponou .php misto .htm
Bubák
Profil
TC tyto soubory defaultně skrývá
Na wz.cz svůj soubor .htaccess kupodivu normálně vidím (jinde ne), takže bych to tipoval na nějaké nastavení serveru.
Na normálních serverech funguje výše popsané Síť > FTP - zobrazit skryté soubory.
keeehi
Profil
gavec
hledej zde. Je to tam.
Hitman
Profil
Bubák
Na normálních serverech funguje výše popsané Síť > FTP - zobrazit skryté soubory.
Zatím jsem viděl 2 FTP placených hostingů a zatím se mi .htaccess vždy v TC zobrazil (i bez "Síť > FTP - zobrazit skryté soubory"), asi to bude v nějakém nastavení každého serveru, takže na každém hostingu je to asi jiné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0