Autor Zpráva
AM_
Profil
Zdravím,
tvořím webové stránky pro správu zaměstnanců jedné firmy.
chci mít na jedné stránce formulář pro vyplnění služeb zaměstnanců na celý měsíc, což znamená tabulku o 28-31 řádcích, kde na každém řádku bude vstupní pole pro čas začátku a konce služby, SELECT s výběrem zaměstnanců (může jich být až několik set!), kterým se určí, který zaměstnanec bude mít službu, plus ještě případně další údaj, jakou službu bude vykonávat (to vypadá zatím na select o dvou položkách).
Řeším teď dilema:
- když formulář udělám tak, že bude možné měnit všech 31 dní najednou, bude pro uživatele velice přívětivé, že po zadání každého dne nebude muset klikat na submit tlačítko nebo podobnou věc, ale kód nabude extrémní velikosti (především kvůli tomu SELECTu zaměstnanců o stovkách položek) a při submitu po například změně jen jednoho dne se bude odesílat také docela dost dat, která budu muset všechna znovu nacpat do databáze.
- když udělám dny editovatelné po jednom, bude to programátorsky čisté, ale uživatel vykvete, než naťuká celý měsíc
- napadlo mě udělat to trochu dynamicky přes javascript: tabulku služeb jako statický text, udělat jen jeden formulář, který se řekněme po kliknutí na tlačítko "upravit" zobrazí pro daný den, a po vyplnění se místo submitu pouze aktualizují údaje ve statickém textu. Pod celým formulářem bude jedno tlačítko "uložit", které pomocí JS vytahá hodnoty z celé tabulky a odešle je jako formulář. Dalo by se to ještě vylepšit nějakou signaturou "JeZmeneno" pro každý řádek, aby bylo možné na server odeslat jen změněná pole.

Zatím se mi jeví optimální to poslední řešení, ikdyž je zcela závislé na JavaScriptu, ovšem ve srovnání se zbylými dvěma se u něj dá vůbec mluvit o nějaké uživatelské přívětivosti. Nicméně, nikdy jsem nic podobného nedělal, tak bych chtěl slyšet také váš názor, jak byste to řešili (nechci samozřejmě hotové řešení, jen poradit, jakou cestu zvolit).
tiso
Profil
AM_ - to sa naozaj na tie služby vyberajú zamestnanci zo stoviek ľudí? Alebo len nejaký menší, obmedzený počet? Ešte by ma zaujímalo či na jeden deň sa vyberá viacero ľudí na rôzne (alebo všetky) služby, alebo vždy len jeden deň=jeden človek=jedna služba.
AM_
Profil
jeden den může mít službu více lidí a nebo také nikdo, takže tabulka musí být dynamicky rozšiřitelná. ano, je to tak, ono stačí řekněme i 50-100 zaměstnanců na výběr (což není nic nereálného) a bylo by to docela hodně opakujícího se kódu (31x)... a musím počítat i s extrémem oněch několika set, program nemůže přestat být v takovém případě použitelný.
tiso
Profil
Tak na takúto kombináciu ma momentálne lepšie riešenie nenapadá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0