Autor Zpráva
Meldo
Profil
v adresari web je dalsi adresar sk. ako sa dostat zo stranky v sk adresari na stranku z web adresara. teda o adresar spat?? mam pouzit relativnu cestu ako http://www.nieco.sk/web/index.html ?
Mistr
Profil
Toto, co uvádíš (http://www.nieco.sk/web/index.html), není relativní odkaz, nýbrž odkaz absolutní. Aby byl odkaz relativní, je nutné psát

<a href="../index.html">Indexová stránka v adresáři web</a>
.

Ten postup o úroveň výš Ti zajistí ty dvě tečky před lomítkem a názvem odkazované stránky.

Nicméně i Tvůj postup by vedl k zobrazení stránky v adresáři web, jenže to není tzv. "relativní" odkaz. Já osobně bych použil mnou popisovaný způsob (a to nejen proto, že jsem Ti ho napsal já). Pokud bys totiž třeba web přesunoval na jiný hosting, vznikly by Ti u Tebou navrženého řešení docela velké problémy s přepisováním adres odkazů. Relativními odkazy si tento problém můžeš ušetřit.
Meldo
Profil
Boze jasne. to bol preklep:-> nie relatyvny ale absoluny som chcel napisat. (ved uz z nazvu to vypliva :-)

Ale ja som chcel vediet postup o uroven nižšie.
Meldo
Profil
Aha. Jasne. Uz chapem. Som si moc rychlo precital odpoved. Alebo uz je vela hodin ?:->
Diky.
Mistr
Profil
Na hostingu www.nieco.sk máš zřízený adresář web a v něm další adresář sk. Vyskytuješ se na stránce v adresáři sk (www.nieco.sk/web/sk/index.html) a chceš se dostat na stránku index.html z adresáře web (www.nieco.sk/web/index.html)?

Pokud chceš použít absolutní adresy, pak je Tebou navržený postup správný. Pomůckou Ti může být skutečnost, že absolutní odkaz je to samé, co vypíšeš do prohlížeče do řádku Adresa (i s tím http:// na počátku), pokud se chceš podívat na odkazovanou stránku. Ale to už je opravdu jen na okraj Tvého dotazu.
Meldo
Profil
Ano dakujem.
V HTML skutočne niesom zaciatocnik len toto som nikdy nepotreboval tak som to nevedel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0