Autor Zpráva
tylik
Profil *
Chcem proste si spravit vlastny tag, napr by sa volal <c /> a znamenalo by to ze: male pismo, na cerveno, vycentrovane do prava... By to dost spriehladnilo a skratilo syntax, keby som mal vlastne html tagy.
Nechcem to riesit cez CSS.

Je nejaky sposob?
Chamurappi
Reaguji na tylika:
Ne.
SwimX
tylik
podle mě je to naprostá blbost. Má to nějaké odpodstatnění kromě: „Nechcem to riesit cez CSS.“?

omluvte příspěvek mimo téma

Chamurappi: nepiš tak rychle :))
tylik
Profil *
SwimX
Preco blbost? Si zober ze potrebujes pouzit jednu triedu 20x v subore a stale dookola to pisat napr:

<p style="mojatrieda">sadasdsa</p>

A teraz si zober, keby si mal vlastny html tag:

<c>sdasdasdasasd />
<c>sdasdasdasasd />
<c>sdasdasdasasd />
<c>sdasdasdasasd />
<c>sdasdasdasasd />

Mne by sa to zislo.
panther
tylik
Si zober ze potrebujes pouzit jednu triedu 20x v subore a stale dookola to pisat napr:
jestli by pak nestálo za úvahu stylovat to jinak:
nadřazený prvek p {...}
SwimX
tylik
a myslíš že to tvoje je lepší? Prohlížeč pak musí neustále zjišťovat co je to c a jaký má nastavený csska.

přiklonil bych se k pantherovu řešení. nadřezným prvkem může být i body
a potom pro konkrétní odstavce přebí(ý?)t csska.
panther
SwimX
a potom pro konkrétní odstavce přebí(ý?)t csska.
do toho bych se raději nepouštěl, takový „češtinářský oříšek“ ;-)
SwimX
panther
češtinářský oříšek
google - přebýt css povídal: Měli jste na mysli: přebít css
Tak už vim co tam bude :))
Chamurappi
Reaguji na tylika:
Piš si stránky, v čem chceš (klidně v XML), ale prohlížeče spolehlivě baští jen HTML, takže nemá smysl servírovat jim cokoliv jiného. Taktéž roboti vyhledávačů by neporozuměli významům tvých značek a atributů.
Joker
tylik
Preco blbost? Si zober ze potrebujes pouzit jednu triedu 20x v subore a stale dookola to pisat napr
Tak samozřejmě můžete mít dokument v XML a prvky nastylovat přes XSL anebo CSS. Budete pak sice potřebovat prohlížeč schopný zobrazit ostylované XML a budete muset nastylovat i všechny ostatní prvky, ale teoreticky by to šlo.

Ale hlavní věc: Copak nevidíte, že Vám to nijak nepomůže? Alespoň já teda vidím na první pohled, že je to úplně zbytečné.
Jednak teda používat mnohokrát v dokumentu jednu CSS třídu je spíš výjimečné a i mezi těmi výjimečnými případy je výjimečné, že by se ta třída musela psát ručně (obvykle se ta konstrukce generuje buď automaticky, nebo je pořád stejná, takže kopírovat-vložit).
I kdybych ale rezignoval na nějaké CSS finesy a uvažoval jen ten prasácký způsob zneužití nějakého HTML prvku- Vám připadá, že HTML samo o sobě nabízí málo "zneužitelných" prvků, že potřebujete zavádět ještě nové?
Já teda spíš mám pocit, že kdybych potřeboval nějaký "zneužitelný" HTML prvek, tak spíš nebudu vědět který vybrat, než abych si potřeboval přidávat další :-)
Bubák
Mám pocit, že sis popletl atribut style s atributem class, ale k tématu:
http://interval.cz/clanky/kaskadove-styly-v-dobrem-stylu/#inner-links-nedopustte-aby-se-vam-premnozily-tridy
Tvůj případ:

Jde to takto třeba takto:
<style>
.mojatrieda p {tvoje: deklarace;} /* jen ukazka, styly doporucuji prilinkovat */
</style>
<div class="mojatrieda">
	<p>sadasdsa</p>
	<p>sadasdsa</p>
	<p>sadasdsa</p>
	<p>sadasdsa</p>
	<p>sadasdsa</p>
</div>

Nechcem to riesit cez CSS.
Právě CSSje k tomu vhodné, proč se chceš drbat levou nohou za pravým uchem?
peteo
prasacky zneuzivam html prvok - span.
a som spokojny, funguje to.

;-)
panther
peteo
prasacky zneuzivam html prvok - span.
a jakou má tento tvůj příspěvek informační hodnotu pro tento topic? Navíc k tomu po 2 týdnech?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: