Autor Zpráva
Darthrank
Profil
Chci se zeptat jaký má vlastně výhody to xhtml. Něco jsem o tom četl a přišlo mi ,že kromě malých drobnosti se tam nic novýho v syntaxi neobjevuje.
Str4wberry
Profil
Výhody XHTML oproti HTML
panther
Profil
Darthrank
jaký má vlastně výhody to xhtml
žádné, neboť prohlížeče všechny stránky tvořené rádoby XHTML berou jako HTML.

Nejen na diskusi se to již několikrát řešilo.
Bubák
Profil
Jiří Kosek: XML už je všude
Pokud to nechceš číst celé, vyhledej si první výskyt slova "nepovedlo".
Trejpa
Profil
Darthrank
kromě malých drobnosti se tam nic novýho v syntaxi neobjevuje
Ano. XHTML 1.0 je pouze reformulace HTML 4.01 do jazyka XML - obsahuje naprosto stejné značky i jejich atributy. To, čím se mělo XHTML lišit, byl zpracující parser prohlížeče. Skutečná XHTML stránka se má posílat s hlavičkou XML souboru a jako takový by se měla i zpracovávat. Jelikož to ale starší a některé současné prohlížeče neumějí, tak se obvykle posílá XHTML stránka jako běžná HTML stránka a prohlížeče ji i takto berou (jinou syntaxi považují za chybu, kterou odstraní), takže se žádné změny nekonají.

jaký má vlastně výhody to xhtml
Výhodou pravé XHTML stránky (posílané jako XML) je možnost jejího jednoduššího strojového zpracování a propojení stránky s jinými XML technologiemi. Jenže strojové zpracování nebývá potřeba, protože je stránka obvykle určena pro čtení lidem a ne strojům vyzobávajícím data. Vložené XML technologie (vektorové obrázky, vzorce) se až tak často nepoužívají a pokud ano, tak existují metody, jak je vložit i do běžné HTML stránky.

Hlavní nevýhodou skutečné XHTML stránky je zděděná vlastnost XML o neodpouštění chyb. Dokumenty, které obsahují chybu, nesmí zpracující program vůbec zobrazit. Většina lidí ale dá přednost zobrazení (HTML) dokumentu s chybou před jejím celkovým nezobrazením (XHTML).

O tom, že XHTML je přehmat W3C píše Chamurappi na Webylonu.

Doporučení:
Pokud tomu nerozumíš, tak piš v HTML syntaxi a netrap se tím. A až tomu porozumíš, tak zřejmě u HTML syntaxe stejně zůstaneš.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0