Autor Zpráva
Jirka_20
Profil *
Ahoj,
mýslite, že má nějaký význam pro uživatele použítí titulku odkazu a klávesové zkratky k jeho aktivování nebo je to jen plýtvání místem ve zdrojovém kódu? Díky za info.
Plaváček
Profil
Jirka_20

Title u odkazu má smysl v případě, pokud ze samotného textu odkazu není jednoznačně patrné, kam odkaz vede a co tam uživatel najde. Využít ho tedy jako možnost doplňkové informace je velmi vhodné a leckdy i žádoucí.

Pokud se týká accesskey, tam bohužel vládne trochu chaos, ke studiu mohu doporučit tento článek a především související odkazy: http://www.jakpsatweb.cz/clanky/zvysuje-accesskey-pouzitelnost.html. A také tuto starší doušku - http://pristupnost.nawebu.cz/weblog/blogpost.php?post=105 . Nebo tuto navrženou standardizaci: http://www.ippi.cz/standard-klavesovych-zkratek/ .
Jirka_20
Profil *
Ok, děkuji za info
JanJanuska
Profil
Len doplním, že do titulku v odkaze by sa malo pridávať oznámenie, ak sa odkaz otvorí v novom okne alebo ak odkaz vedie na súbor, ktorý sa začne sťahovať (+ dopísať veľkosť súboru). Keď je to zrejmé už v názve odkazu, tak samozrejme, že tieto dodatočné informácie netreba v titulku zbytočne opakovať :).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0