Autor Zpráva
Honza1234
Profil
Čau lidi! Potřebuju helpa od vás jako odborníků. Mojí stránku jsem se rozhodli rozdělit pomocí rámů na dvě části. Levá část - nějaká ta rubrika, Pravá část - obsah, na který se odkazuje z rubriky. Rámy jsem měl v textáku - ramy.htm. Rubriku v txt - rubrika.htm. Obsah (titulní strana) - obsah.htm. Když se chci na to podívat, musím otevřít txt - ramy.htm. Vše se správně objeví - Levá strana, Pravá strana a vše co do ní patří. A tak jsem ten web začal dělat. V konečný fázi jsem si udělal doménu na wz.cz a vše dal na servr. Txt - ramy.htm jsem přejmenoval na index.htm. No a teď když jsem tu stránku otevřel, tak se mi objevila prázdná bílá stránka, nahoře reklamní banner a SCROLLING="AUTO"> v levo (to SCROLLING="AUTO"> mám napsaný v ramy.htm). Teď od vás potřebuju pomoct co tomu je. Možná mám v tom zápisu nějakou chybu. Nechávám zde jak vypadá ramy.htm, už přejmenovaný index.htm:
<html>
  <head>
    
    <title>Název stránky</title>
</head>
  
  
   <frameset cols="275,*">
  
  <frame name="rubrika" src="rubrika.htm" frameborder="1" FRAME BORDERCOLOR="#black" SCROLLING="AUTO"> 
  <frame name="obsah" src="obsah.htm" frameborder="1" FRAME BORDERCOLOR="#black">  SCROLLING="AUTO">
 
  
 </frameset>
</html>


Netvrdím, že tam nemám nějakou chybu. Jinak pro zajímavost, jsem si to stránku otevřel na mobilu a vše tam bylo, až na ten obsah. Byla tam jenom levá část s rubrikou. Pravá část Error 404. Ale odkazy z rubriky šli. I všechny obrázky. Na PC obrázky nejdou. Můžete se na to pls podívat? Dík moc!
Trejpa
Profil
Honza1234
1. „reklamní banner
Prostuduj si pořádně tuto stránku, zejména odstavec o rámech.

2. „SCROLLING="AUTO">
Odstraň nadbytečné většítko:
<frame name="obsah" src="obsah.htm" frameborder="1" FRAME BORDERCOLOR="#black">  SCROLLING="AUTO">
Mistr
Profil
Honza1234
Můžeš zde, prosím, uveřejnit odkaz na ty své stránky, co máš na WZ? Ať se můžeme bavit nad zcela konkrétním případem? Díky.

<frame name="rubrika" src="rubrika.htm" frameborder="1" FRAME BORDERCOLOR="#black" SCROLLING="AUTO">
<frame name="obsah" src="obsah.htm" frameborder="1" FRAME BORDERCOLOR="#black"> SCROLLING="AUTO">

Kolega Trejpa má pravdu s přebývajícím většítkem. Chtěl bych se ale zeptat, kde jsi přišel u
FRAME BORDERCOLOR="#black"

na to FRAME BORDERCOLOR? Já bych tam nechal jen to BORDERCOLOR . Navíc se mi nějak nepozdává zápis barvy v podobě "#black". Nepřebývá Ti tam ten křížek?
Honza1234
Profil
Trejpa
Moc dík! To většítko tam být nemá.
Na wz přímo byla kolonka, kde se napíše název txt, kde se to bude objevovat.

Mistr
Jj, máte pravdu chyby ta jsou, ale už jsem to opravil. Taky děkuji. Jinak vše je už vyřešeno a běží to!
Ještě dotaz....Jak se ty stránky objeví třeba na googlu? Dík
Mistr
Profil
Honza1234:
máte pravdu
Já tady na diskusi lidem tykám, tak jen doufám, že v tom není žádný problém.

Taky děkuji.
Není zač.

Jak se ty stránky objeví třeba na googlu?
Podle toho, jak je Google zaindexuje. Pokud bude například na stránce obsah.htm spousta hodnotného textu například o automobilu Velorex, na slovo Velorex v Google vyjede stránka obsah.htm. Budou v tom případě chybět stránky ramy.htm i rubrika.htm.

Je proto vhodné na stránky umístit odkaz na stránku ramy.htm nebo alespoň rubrika.htm.

Více o tom ostatně píše Yuhů na serveru Jak psát web.
Honza1234
Profil
Dík moc za radu! Budu čekat.
Honza1234
Profil
Ještě poslední dotaz. Jestli chápu dobřem tak mám mít na stránkách: ramy.htm i rubrika.htm. Pokud to tam budu mít, ten robot si ty moje stránky najde?
Trejpa
Profil
Honza1234
ten robot si ty moje stránky najde?
Najde, ale ve vyhledávání zobrazí jen tu konkrétní (vnitřní) stránku.
Rámy (se všemi ostatními stránkami, jako menu) okolo nebudou.
Bubák
Profil
Rámy (se všemi ostatními stránkami, jako menu) okolo nebudou.
Proto Yuhů jinde radí použít IFRAME a tímto tagem do stránky vložit menu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0