Autor Zpráva
meiilax
Profil
Ahojte,

xhtml validaci mi kazí JavaScript v kódu, kdy je tam kód

if(sliderWidth < 0)

a podobné podmínky a např. znak < by měl být v xhtml zastoupen patřičnými entitami. Buhužel se jedná o JavaScript, který nefunguje, pokud je nahráván přes soubor *.js Nevíte jak z toho ven ? Díky moc.
Miloš
Profil
A když to není validní, spadně prohlížeč? Shoří počítač? Stránka se nezobrazí?
Neboli proč bazíruješ na validitě?
meiilax
Profil
Validita je jednou z důležitých vlastností pro SEO. Samozřejmě prohlížeč nespadne :)
Mike8748
Profil
meiilax
<script type="text/javascript">
<![CDATA[

JS prijde sem

]]>
</script> 
meiilax
Profil
Jsem blbej CDATA jak jsi napsal jsem předevčírem řešil a nefungovalo to, a to protože správnej zápis je:

<script type="text/javascript">
//<![CDATA[

Jskript

//]]>
</script>

Díky.
Miloš
Profil
meiilax
Validita je jednou z důležitých vlastností pro SEO.
Co je to za blbost?
Chamurappi
Profil
Reaguji na meiilaxe:
Validita je jednou z důležitých vlastností pro SEO.
Nesmysl. Proč si myslíš, že by HTML parserům vyhledávačů mělo vadit tohle menšítko, které může vadit jen XML parserům? Oficiální validátor používá na tvůj kód úplně jiná měřítka, než jaká používají prohlížeče a ostatní roboti.

znak < by měl být v xhtml zastoupen patřičnými entitami
Pokud používáš XHTML, tak funguje nahrazení entitami nebo CDATA sekce. Pokud používáš HTML, nefunguje ani jedno a menšítko není chybou.

Buhužel se jedná o JavaScript, který nefunguje, pokud je nahráván přes soubor *.js
Podivné. Ukaž.
meiilax
Profil
Já vůbec nevím co se divíte jen kvůli tomu, že někdo požaduje validní stránky, to je snad normální ne ? Pro dobrý pagerank je validita stránek jednou z hodnotících položek..takže je vhdoné je mít co nejvíce validní.. Každopádně je to jedno, já je chci dělat validní, tak to neřešte. Divit bych se měl spíš já nad blbejma otázkama..
Miloš
Profil
meiilax
to je snad normální ne ?
Jinak – nikdo tady nikoho nenabádá ve smyslu „měj nevalidní stránky“, ale když někdo stojí o validitu za každou cenu, měl by vědět proč. To je to, oč tu (alespoň mně) běží.

Pro dobrý pagerank je validita stránek jednou z hodnotících položek
A to máš odkud?
shaggy
Profil
Pro dobrý pagerank je validita stránek jednou z hodnotících položek
Nie je. PageRank ovplyvňujú iba spätné odkazy. Nič viac, nič menej.

takže je vhdoné je mít co nejvíce validní
To existujú viac a menej valídne stránky? Neviem o tom, že by na to bola nejaká stupnica, buď je valídna, alebo nie je. A ako podľa teba vyhľadávač určí, kedy je stránka viac valídna, ako podľa toho určí že je to dobré pre SEO? Zamyslel si sa niekedy nad tým čo píšeš, alebo iba náhodne spájaš slová a vkladáš ich do viet?
meiilax
Profil
Beru zpět, pro page rank nebo vůbec SEO validita stránek nehraje žádnou roli, ale protože jsem pořádkumilovný člověk, chci mít kód v souladu se standardy w3c. Děkuji za nasměrování na správnou cestu..
Chamurappi
Profil
Reaguji na meiilaxa:
chci mít kód v souladu se standardy w3c
Ale to nemáš, protože pokud užíváš XHTML při MIME typu „text/html“, tak dle W3C doporučení nesmíš mít v kódu <script> obsahující menšítko.

já je chci dělat validní, tak to neřešte
Záleží-li ti skutečně na validitě, používej český validátor. Nebo ti záleží jen na optimalizaci pro jednoho robota na validator.w3.org, který nectí pokyny W3C?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0