Autor Zpráva
Pavlii
Profil *
Zdravím všechny!

Mám stránku, jejíž hlavní prvek je tabulka vycentrovaná na střed a v ní teprve obsah. Takže na okrajích není nic.
Chtel bych boky oživit obrázkem v pozadí, které by se odkrývalo (nikoliv zvětšovalo nebo nějak roztahovalo) podle momentální velikosti okna prohlížeče.
Tedy když hlavní tabulku s obsahem vnořím do další tabulky která bude mít jenom 3 buňky, tak podle velikosti se mi bude v levé buňce odkrývat obrázek ALE OD JEHO LEVÉ STRANY. Potřebuji, aby se odkrýval od pravé, protože pak obrázek přechází do grafiky hlavního prvku stránky. S pravou částí jak známo tenhle problém není.

Zkoušel jsem i DIV a pozicování (asi ne všechno) a stránka se mi vykreslí i s horizontální roletkou a na hlavní obsah stránky si musí uživatel narolovat.

Řešil tuhle blbinu už někdo? Poradí? Děkuji.
Pavlii
Profil *
...nebo dá se také střed obrázku na pozadí zafixovat tak, aby se stále zobrazoval na středu i při zmenšování/zvětšování okna prohlížeče? To by mi vcelku dost pomohlo...
Trejpa
Profil
Pavlii
zafixovat tak, aby se stále zobrazoval na středu
Předpokládám, že myslíš jen vodorovný střed a horní okraj.
<body style="background: #ffffff url('pozadi.jpg') center top no-repeat fixed;">

Syntaxe stylu pozadí: background: barva obrázek pozice opakování přibitost;
Pavlii
Profil *
Výborně!!! To jsem potřeboval... Ještě maličkost: jak dosáhnu toho, aby se mi to pozadí odsadilo 5px od horního okraje? Top: 5px mi nepomohlo. Totiž IE veškerý obsah odsadí cca 5-10px left i top, FireFox to obvykle nedělá.

Omlouvám se, že tím prudím. Na tohle jsem lama, grafiku jsem nedělal.

Díky!
Trejpa
Profil
Pavlii
Okraj lze vynulovat. To už ale dej rovnou všechny styly do hlavičky <head>, ať v tom máš pořádek:
<style>
html, body { margin: 0; } /* vynuluje okraje pro HTML a BODY */
body { background: #ffffff url('pozadi.jpg') center top no-repeat fixed; }
</style>


Top: 5px mi nepomohlo.
Při rozměru v pixelech se tam žádné top nepíše:
body { background: #ffffff url('pozadi.jpg') center 5px no-repeat fixed; }

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0