Autor Zpráva
tonnyk
Profil
Dobrý den, potřebuji s něčím jako onmouseover měnit odstavec textu a obrázek v závislosti na poloze myši. Obraz měním pomocí scriptu a to funguje všude. Text měním pomocí iframe a v Mozille to nefunguje. Existuje způsob, jak to zprovoznit i v Mozille, nebo jak udělat to, aby se v okně definovaných rozměrů měnil naformátovaný text a fungovalo to ve všech prohlížečích? Na iframe netrvám, text by však měl být různě naformátovaný a s různým obsahem, což je teď uloženo v souborech pro iframe.
Děkuji za radu.
Bubák
Profil
Klasika, máš to rozbité.
tonnyk
Profil
Klasika, máš to rozbité.
Z počátku jsem přemýšlel nad tím, co tím dotyčný myslel, ovšem když jsem si přečetl jiné "obsažné" příspěvky tohoto autora, uvědomil jsem si, že (bohužel) i takoví lidé pod rouškou jakés-takés anonimity pilně píšou na web. Někomu stačí ke štěstí málo.
Za informaci děkuji.
tiso
Profil
tonnyk: mýliš sa. Bubák ťa len upozornil, že tvoj popis problému je síce pekný, ale nikto z neho nedokáže zistiť kde je problém. Chýba kód, preto by pomohla online ukážka.
tonnyk
Profil
Dobrý den, pokud jsem to špatně popsal, omlouvám se, ale mně ani tak nešlo o kód, předpokládal jsem, že by mně někdo mohl nasměrovat, jak obejít iframe a pomocí onmouseover měnit texty. Předpokládal jsem tip, jak na to. Sorry
_es
Profil
tonnyk:
Ešte sa to tu občas zvykne aj vo forme:
Máš to rozbité.
panther
Profil
tonnyk
Předpokládal jsem tip, jak na to.
i to se občas stane, že je milný předpoklad. Ukaž kód, který ti nefunguje, s kterým je problém.

a pomocí onmouseover měnit texty.
myslím, že víš, co přesně hledáš, tak proč nehledáš na místech, kde se hledat ?
tonnyk
Profil
Co se týká hledání pomocí Google, úterý a středu jsem strávil téměř celý den jen tím, že jsem hledal a experimentoval, ovšem jak jsem popisoval nahoře, potřebuji dopředu definovat formátování textu a to jsem nikde nenašel, přesto, že podobných věcí bylo všude celkem dost. Možná neumím dobře hledat.

Kód, který mi chodí v IE je tady, ale protože si nemyslím, že je to to pravé ořechové, nejchtěl jsem jej uvádět.

<area shape="circle" coords="17,178,16" href="../xxx.jpg" target="_blank" alt="popis" 
	onmouseover="MM_swapImage('Obrazek1','','../yy.jpg',1);javascript:parent.Text.location='Texty/aa.html'" 
  	onmouseout="MM_swapImgRestore();javascript:parent.Text.location='Texty/Text0.html'" />


kde iframe má id=Text

Použitím tohoto způsobu jsem chtěl v závislosti na poloze kurzoru měnit v definovaném prostoru obrázek a k němu text. Nejsem profesionální programátor, dělám webové stránky, zabývající se fotografickou historií města. Dávám vše dohromady sám a někdy z toho mám trochu zamotanou hlavu.
_es
Profil
tonnyk
Možno by stačilo parent.Text nahradiť za parent.frames["Text"] .
A doplniť pre ten iframe aj name=Text .
tonnyk
Profil
Pochopil-li jsem to správně, s doplněním iframe name=Text a takovou úpravou kódu mně to nechodí ani v IE, navíc mně to ukazuje chybu syntaxe, a nemohu přijít na to, proč, počítám závorky a uvozovky a nic...
<area shape="circle" coords="17,178,16" href="../xx.jpg" target="_blank" alt="" 
	onmouseover="MM_swapImage('Obrazek1','','../yy.jpg',1);javascript:parent.frames["Text"]='Texty/aa.html'" 
  	onmouseout="MM_swapImgRestore();javascript:parent.frames["Text"]='Texty/Text0.html'" />
_es
Profil
tonnyk
Nevšimol som si že to máš v úvodzovkách, tak treba miesto úvodzoviek použiť apostrofy:
onmouseover="MM_swapImage('Obrazek1','','../yy.jpg',1);javascript:parent.frames['Text'].location='Texty/aa.html'"
tonnyk
Profil
Díky za pomoc, opravdu to snad chodí i ve Firefoxu!!!!!
Profiprogramátoři pravděpodobně nad takovým psaním kódu budou ohrnotat nos, ale jak jsem psal výše, jsem amatér z věkově poměrně pokročilé generace a web, kde to chci použít je taky amatérský. Určitě se to dá napsat i jinak, ale pro mně účel světí prostředky. Hlavně si myslím, že u tohoto typu webu jde spíše o obsah než o brilantnost kódu.
Bude-li to někoho zajímat, výše uvedený postup chci použít zde. Zatím je to v rozpracování, ovšem to už je uvedeno i tam v textu.. 'Texty/Text0.html'.

Ještě jednou děkuji za radu, možná se to bude hodi i někomu jinému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0