Autor Zpráva
samsam
Profil *
Ahoj, existuje nejaky editor, kde bych mohl ulozit kod ve znakove sade windows-1252? Predem diky za odpoved!
Radek9
Profil
Notepad2, PSPad a mnoho dalších. Příště hledej.
samsam
Profil *
Ahoj Radku, PSPad i Notepad mam ale nemohu tam to kodovani najit a to uz jej hledam druhy den
Radek9
Profil
Notepad2 - File -> Encoding -> More -> Western European (Windows-1252)
PSPad - Nemůžu to teď najít. Možná bude vědět někdo jiný.
Matty
Profil
samsam
PSPad → Formát → Windows (CP1250)
edit: dobře, píšu blbosti :)
habendorf
Profil
Matty:

On chce 1252.
Radek9
Profil
No pokud máš Notepad2, není problém. Pokud nemáš, tak si ho stáhni. To ale taky není problém, protože se neinstaluje.
Bubák
Profil
http://wapedia.mobi/cs/Windows-1250
Pokud to dobře chápu, nebylo by možné německý text (pokud chce samsam windows-1252 pro němčinu) uložit ve windows-1250 a pak jen přepsat na 1252.

PSPad se používí i mimo střední Evropu, nějaké řešení, krom UTF-8 pro tyto uživatele pravděpodobně bude.

Nedá mi to, nemůžeš použít UTF-8?

Já bych použil Kate (KDE advanced text editor), ale s touhle radou mě asi pošleš přinejlepším do háje.
samsam
Profil *
Nedá mi to, nemůžeš použít UTF-8?
Ahoj, s utf-8 mi to právě docela blbne, přehlásky, pokud jsou třeba dvě vedle sebe (vím, že je to nepravděpodobné, ale přeci) se nezobrazí dobře, háže to místo nich nesmyslné znaky.

Jinak tedy děkuji všem za rady!
AM_
Profil
UTF-8 může blbnout, když ho v PHP nešikovně zpracuješ funkcí pro obyčejné řetězce (substr->mb_substr atd...) nebo si nastavíš špatnou znakovou sadu v DB, což se dá opravit, jinak by s tím neměl být problém a pro vícejazyčný web je to optimální řešení. Ještě jsem neslyšel, že by nějaké dva znaky po sobě v UTF8 nešly zobrazit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0