Autor Zpráva
mimamo
Profil
zdravim ;), mám takový problém, že mi nejde nakódovat do webových stránek čeština. Zkoušel jsem snad všechny známe možnosti, hlavně UTF-8, WINDOWS a ISO. Ale ani jedna. Formát v PSPadu vždy přenastavím... nevíte někdo v čem je problém?
Taurus
Profil
Třeba, že jsi měl pspad v UTF8, zároveň meta tag v html taky UTF8 a přesto špatně? A znaková sada prohlížeče? Takto těžko poradíme...
imploder
Profil
ukaž kód, takhle ti těžko někdo poradí
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
Jestli sem vloží kód, jak poznáme, v jakém kódování ho má uložený?


Reaguji na mimama:
Prosím o odkaz na živou ukázku.
mimamo
Profil
už je vše ok :) nevim jak je to možné, ale mám kód v meta tagu na UTF-8 a v PSPad > Formát mám nastaveno Windows :) /možná obráceně/
Racky
Profil *
Ahoj.. Tohle téma je už staré, tak nevim, jestli mi někdo odpoví. Ale mám problém, tak to zkouším. O co jde..

Mám MS SQL 2000 a v něm text ve formátu ntext. (ntext = unicode) Nejsou tam jen české texty, ale i německé, bulharské a anglické. Když pomocí PHP tyhle data z DB dostanu ... (musím samozřejmě použít přetypování: CAST(msg AS TEXT) as msg, jinak to hlásí error) ... tak je chci vypsat.

Pokud v hlavičce HTML nemám uvedeno kódování, nebo tam je windows-1250, tak se čeština zobrazí dobře. Jakmile tam ale napíšu UTF-8, zobrazuje to rozsypaný čaj. Nepomáhají ani funkce utf8_decode, utf8_encode.

Myslim si, že pro mezinárodní web je nutné mít v hlavičce HTML nastaveno utf-8, proto to tlačím tímhle směrem, nicméně mi to blbě zobrazuje znaky.

Neměl by někdo nějakou radu pls?
panther
Profil
Racky:
s problémem mimama to nesouvisí. Založ si, prosím, nové vlákno. Tenhle příspěvek smažu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0