Autor Zpráva
neználek
Profil *
Dobrý den,

1) V editoru svého blogu (bloguje.cz) mohu napsat znak "\" (obrácené lomítko), ale na stránce se již nezobrazí.
2) Nadpis (titulek) blogu mám ve fontu Comic Sans MS. Na jednom veřejném počítači se ale zobrazil v jiném písmu (asi Arial). Nadpis se tudíž rozměrově změnil a "uskočil", což nevypadá dobře.

Existují nějaké meta tagy, které by:
ad1) dokázaly "ošetřit" tyto znaky "\" podobně jako ty pro kódování češtiny?
ad2) dokázaly vnutit každému prohlížeči pouze jeden konkrétní font písma?

Omlouvám se, pokud uvažuji zcestně, jsem pouhý amatér.
Děkuji
Radek9
Profil
neználek:
dokázaly "ošetřit" tyto znaky "\" podobně jako ty pro kódování češtiny?
To by mělo fungovat i bez toho. S tímto jsem se ještě nesetkal.

dokázaly vnutit každému prohlížeči pouze jeden konkrétní font písma?
Můžeš si daný font nahrát na server a pomocí font-face ho definovat.

<ot>Comic Sans? Fuj!</ot>
Aleš Janda
Profil
1) S tím lomítkem to bude chyba bloguje.cz a nejlepší to bude nahlásit jako chybu (mimochodem, co se stane, když napíšeš ta lomítka dvě za sebou?)

2) Pomocí font-face ten font můžeš vnutit, funguje to nově i ve FF, nicméně asi bych to spíš nechal plavat.

A hlavně: Comic Sans MS je bez urážky ten nejhorší font, jakej sis mohl vybrat. Je kýčovitý a strašně ohraný. Je jen velmi málo případů, na které se tenhle typ fontu hodí, a ani na ty už bych ho nepoužil, protože je tak provařený, že prostě vypadá jako kýč všude. Před časem tu o tom proběhla diskuse, nemají ho rádi i jinde.
Bubák
Profil
Nadpis se tudíž rozměrově změnil a "uskočil", což nevypadá dobře.
Pokud nadpis uskakuje kvůli změně velikosti, tak něco děláš špatně.
neználek
Profil *
(mimochodem, co se stane, když napíšeš ta lomítka dvě za sebou?)

Wow! Dvě lomítka zabrala, děkuji. (Jak to?)

Pokud nadpis uskakuje kvůli změně velikosti, tak něco děláš špatně.

Nemyslel jsem přímo změnu velikosti třeba z 10px na 12px, ale to, že změnou fontu se nápis trochu tvarově změní (třeba roztáhne) a tím zasáhne kam nemá.

Tedy zírám, jak jste se do mě pustili s tím Comic Sans, vůbec jsem netušil, že taková davová nenávist vč. mezinárodních hnutí může existovat dokonce i k fontu písma. Hehe. Asi proto, že na "blogísky" nechodím, tak mě to nikdy neiritovalo. Jsem výtvarník a jsem přesvědčen, že je to stejně dobré písmo jako každé jiné. Můj krátký nadpis v něm vypadá dobře a protože má plnit "komický" účel, žádný jiný "standardní" font to ani náhodou nesplní lépe. Jsem si jist, že v mém případě byste řekli: "čest výjimce" ;)
A k propadání masové hysterii skoro postrádající nějaký rozumný důvod, mám trošku od přírody averzi. A možná i proto mívám v oblibě zrovna ty věci, které dav nenávidí. Předpojatost Vám zabránila zhodnotit věc objektivně - vždyť jste ty stránky ani neviděli.
Ale nic ve zlém, spíše mě to jen překvapilo a pobavilo, toto jsem vůbec řešit nechtěl. Slibuji, že příště název fontu neuvedu, abych Vás zbytečně nerozdráždil, neboť si zdejšího fóra a Vašich cenných rad vážím.
Tak ještě jednou děkuji.
Radek9
Profil
neználek:
Jak to?
V php pokud napíšeš \, tak se znak za ním escapuje. Pokud za \ napíšeš znovu \, escapuje se lomítko.
neználek
Profil *
V php pokud napíšeš \, tak se znak za ním escapuje. Pokud za \ napíšeš znovu \, escapuje se lomítko.
Aha. Díky.
Miloš
Profil
neználek:
To, že něco nemám rád, respektive to, že něco nemám rád na některých místech (Comic na webu, například), neznamená ještě nenávist. A o hysterii snad ani nemluvně.
neználek
Profil *
To, že něco nemám rád, respektive to, že něco nemám rád na některých místech (Comic na webu, například), neznamená ještě nenávist. A o hysterii snad ani nemluvně.
No, nevidím velký rozdíl mezi slovy "nenávidět" a "nesnášet". Slovo "nesnášet" padá v té diskuzi, na kterou jste mi tu dali odkaz dost často. Dokonce tam dominuje. A kdo tedy "nesnáší" font písma natolik, že už i zakládá hnutí na jeho zákaz (dokonce s vlastním logem - viz. druhý odkaz), ten už přinejmenším hysterii propadl, či lépe řečeno pozbyl rozumu. Anebo nemá nic lepšího na práci.
Jak vidno, i přes Vaše dřívější diskuze Vám stále stojí za to, znovu a znovu pranýřovat Vašeho úhlavního nepřítele "Comica", čemuž jednak nerozumím a jednak mě to od činorodých lidí, za jaké Vás mám, udivuje. Já na to čas nemám a nudí mě to. Tak si to tu užívejte a dobrou noc.
Každopádně děkuji všem, kteří nebyli OT.
Aleš Janda
Profil
Jsem výtvarník a jsem přesvědčen, že je to stejně dobré písmo jako každé jiné. Můj krátký nadpis v něm vypadá dobře a protože má plnit "komický" účel, žádný jiný "standardní" font to ani náhodou nesplní lépe. Jsem si jist, že v mém případě byste řekli: "čest výjimce" ;)

Nevěřím, myslím že výjimky už neexistují, pošli odkaz ;-)

Jinak od výtvarníka bych čekal nějaké estetické cítění. Je fajn trochu provokovat a být „jiný“ než ostatní, ale použít Comic Sans je naopak znak naprosté neoriginality a amatérskosti (a nevkusu, ale o tom se můžem dál hádat). U výtvarníka bych řekl „fajn, neumí moc s webem, a prostě ve Wordu našel tenhle font, tak ho použil“, a celkem bych to vzal, ale kdybys dělal třeba vazbu knih, ztrácel bys zákazníky.
Miloš
Profil
Aleš Janda
Připomíná mi to jedno pseudopravidlo: „Chceš být neotřelý, chceč být crazy? Hoď tam Comic.“ – a díla takto neotřelých diletantských grafiků a typografů pak potkávám dnes a denně, protože tolik lidí chce být neotřelý a nechce jít s davem, a proto tam dají Comic. Už jsem tu onehdá zmiňoval, že největší šok s tímto fontem jsem zažil spatřiv jej na faktuře.
imploder
Profil
Miloš
Co třeba tvůrci komiksů? Na použití v komiksech bylo Comic Sans původně dělané.
Miloš
Profil
imploder
A teď si představ, že budou všechny komiksy comikem… Brrrrrr
imploder
Profil
Miloš
No tak to by bylo jednotvárné, to uznávám. I v jednom komiksu se často písma střídají, podle použití.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0