Autor Zpráva
noname
Profil *
Ahoj, styly řeším pro každý prohlížeč zvlášť cssko - mám normální styl, co je pro FF, pak pro IEčka a nakonec i pro Operu. Problém však nastane, že normální styl mi Chrome nevezme a bere mi ten (nebo ho přebije) co je pro Operu a tam se mi to zobrazuje už blbě.
Otázka tedy zní - jde nějak zapsat styl pro Operu, aby ho Chrome nevzal?
Nebo jde udělat styl jen pro Chrome?
nikde jsem nic nenašel
díky
Bubák
Profil
http://teststranek.kvalitne.cz/css-rozlisovac/
Taurus
Profil
Spíš bych se naučil pořádně CSS, aby nebylo potřeba vůbec nějakých zhůvěřilostí (nebo aspoň minimum).
noname
Profil *
Spíš bych se naučil pořádně CSS, aby nebylo potřeba vůbec nějakých zhůvěřilostí (nebo aspoň minimum).
Když neumíš poradit, zdrž se zastudlých pubertálních komentářů!
Chamurappi
Profil
Reaguji na noname:
Taurus má pravdu. Ukaž problematickou stránku a zkusíme najít nějaké normální řešení.

Otázka tedy zní - jde nějak zapsat styl pro Operu, aby ho Chrome nevzal?
Můžeš detekovat (jakýkoliv) prohlížeč na straně serveru a posílat mu jiný kód.
noname
Profil *
Ukaž problematickou stránku a zkusíme najít nějaké normální řešení.
Právě, že stránky jsem ještě nespustil a zdrojáky jsou už hóóódně nabobtnalé.
Celá stránka je dělaná jen napozicovanými obrázky, menu položky v seznamu, prostě všechno (vím, že je to pitomost, ale kámoš to tak chtěl).
Jde o to, že pro Operu (Safari) jsem připravil spešl styl
"<link href="css/opera.css" type="text/nonsense" rel="stylesheet" media="screen" />"
Který mi bohužel "sežere" i Chrome a tak mi to rozhodil. Jsou tam posunuté obrázky co tvoří seznam zezhora o pár pixelů.
Proto jsem potřeboval zapsat ten styl jinak, aby ho Chrome neviděl, pak by bylo vše O.K.
Nebo jsem myslel, že jde třeba nějak podobně zapsat styl, co "sežere" jen chrome.

PS: K "přitroublé" poznámce Tauruse, nešlo nic jiného napsat. Css umím docela dobře a v drtivé většině nemám problém. Netvrdím, že jsem "CSS Guru", ale něco o tom opravdu vím, protože již nějaký ten rok kóduji. Akorát si teď kámoš na mě vymyslel tuto "prasečinu", nebýt to on, ale někdo cizí, tak ho pošlu někam. To byla spíš prácička pro Flashaře.
Nechtěl jsem se v práci rozepisovat, ale nedalo mi to, tak jsem teď vnesl trošku světla do celého "problému".
panther
Profil
noname
<link href="css/opera.css" type="text/nonsense" rel="stylesheet" media="screen" />
určitě jsi si vědom, že v nejnovějších verzích Opery s tímto neuspěješ.

Css umím docela dobře a v drtivé většině nemám problém.
to bych netvrdil, splácáš-li takovýto výtvor (kamarádovi jsi to měl rozmluvit, když se v tom nevyzná)

tak jsem teď vnesl trošku světla do celého "problému".
nejvíce světla vneseš odkazem, byť je kód hnusný. Jinak se řešení nikomu nalézt nepovede.
Chamurappi
Profil
Reaguji na noname:
Celá stránka je dělaná jen napozicovanými obrázky
S tím už by tuplem neměly být problémy při optimalizaci pro všechny prohlížeče.

Právě, že stránky jsem ještě nespustil a zdrojáky jsou už hóóódně nabobtnalé.
Ale na internet se to snad ještě vejde, ne? Nemusíš celý web spouštět, stačí někde přichystat dočasnou živou ukázku problému.

K "přitroublé" poznámce Tauruse, nešlo nic jiného napsat.
Nebyla přitroublá a šlo k ní napsat cokoliv i s použitím existujících slov. Nemusel jsi kvůli tomu vynalézat výraz „zastudlý“ :-)
Bubák
Profil
Jde o to, že pro Operu (Safari) jsem připravil spešl styl
<link href="css/opera.css" type="text/nonsense" rel="stylesheet" media="screen" />

A to ti funguje v současných verzích Opery?
http://teststranek.kvalitne.cz/konqueror-opera/

PS: K "přitroublé" poznámce Tauruse, nešlo nic jiného napsat.
Na Taurusově poznámce jsem nic přitroublého neshledal.

Celá stránka je dělaná jen napozicovanými obrázky
Je to pitomost, ale s tím by neměl být napříč prohlížeči prohlém.

menu položky v seznamu
Tohle je přece standardní způsob.

Bez odkazu ti s velkou pravděpodobností nikdo více, než tu zaznělo, neporadí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0