Autor Zpráva
Myrthilla
Mám problém na stránkách http://hudbabezhranic.gabrielapechmannova.cz.

Vše je ok ve FF, Google Chrome, Opeře i IE 7.

V IE 8 je 100% zobrazení taktéž v pořádku, ale při zmenšení nebo zvětšení stránky se oddělovač (v css pod id oddelovac, je to obrázek mezi menu a tělem stránky) nahodile posouvá nahoru nebo dolů. Nevíte, čím by to mohlo být?

Pro IE mám zvláštní stylopis.

Děkuju za jakoukoli pomoc :)
Chamurappi
Reaguji na Myrthillu:
Pro IE mám zvláštní stylopis.
Jaký to má účel? Proč máš v tomto zvláštním stylopisu nadefinované skoro všechno znovu a většinou stejně jako ve stylopisu, který načítají všechny prohlížeče (vč. Explorerů)?

To, že máš v Explorerech nad obsahem mezeru, ti nevadí? Máš ji tam proto, že <div id="oddelovac">, který by měl spíš clearovat než floatovat (tzn. dej mu „clear: both“ do hlavního CSS), relativně pozicuješ nahoru o 36px. Zbav se relativního pozicování, nepotřebuješ ho. On vyšel na českém internetu nějaký návod velebící relativní pozicování, že se k němu poslední dobou uchyluje tolik lidí? Nehodí se skoro na nic, člověka nakonec přivede buď do blázince, nebo sem na diskusi.

Jakmile se zbavíš pozicování, problém se zoomem by měl zmizet a pak se můžeš zbavit i celého podmíněného stylopisu, protože v něm nic speciálního stejně nezbyde.
Myrthilla
Moc děkuju za odpověď, sloučila jsem ty styly a zbavila jsem se tím i některých jiných problémů. Ale teď mám zase v IE mezeru mezi logem a tím oddělovačem a nemůžu se jí za boha zbavit, zkoušela jsem googlit, jelikož to vypadá jako docela častý problém, ale nic nezabírá. Sedím nad tím už zase hodnou chvíli a pořád nevím, co s tím :(

Vím, že je to trapný dotaz, bude to určitě nějaká prkotina, ale já už jsem z toho vedle...

Předem díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: