Autor Zpráva
aduben
Profil *
Prosím , myslíte že má cenu optimalizovat pro NETSCAPE? Mluvím konkrétně o zvětšování textu, které se dosti nehezkým způsobem zvětšuje do středu obrazovky?......
Chamurappi
Profil
Reaguji na aduben:
se dosti nehezkým způsobem zvětšuje do středu obrazovky
Nedovedu si představit, jak by takové cílené zvětšování do středu vypadalo. Záleží pouze na tom, jak je nakódovaná stránka.

Ten tvůj vyfocený Netscape je vlastně jen převlečený Firefox, má stejné vykreslovací jádro (možná trochu starší verzi).
aduben
Profil *
Ano Netscape má nejblíž k Firefoxu, co se týče zobrazení, funkcí atd.... ale firefox při zvětšení nedělá takovéhle mimozemské zmatky. Ve firefoxu, ani starší verzi, se mi nebudou při zvětšení stránky plést
písmenka jako je zde dost zřetelně vidět. Dodávám, že některé stránky se zobrazí jako FIrefox, seznam kupodivu ne, ale právě tam směřovala moje otázka. Když dělám stránky, je optimální když se mi budou dobře zobrazovat ve Firefoxu, IE 5,5 až 6 a v Opeře? Stačí to?
aduben
Profil *
omlouvám se za chaos , který moje zpráva způsobila, je to dost nesrozumitelné. Zjednodušímm to.Mám nechat netscape plavat?
Joker
Profil
aduben:
je optimální když se mi budou dobře zobrazovat ve Firefoxu, IE 5,5 až 6 a v Opeře? Stačí to?
Kde je IE7 a IE8? :-)
Mimochodem, to jsou dvě různé otázky. Optimální znamená nejlepší, čili "stačí to?" a "je to optimální?" jsou dvě různé věci.

Já bych doporučil takovýhle přístup: Vzít si podíly prohlížečů seřazené od největšího po nejmenší, někde udělat čáru (moje osobní kritérium je aby podíl těch "nad čarou" byl alespoň 95%), ty nad čarou budou mít plnou podporu, u těch pod čarou se bude spoléhat na to, že se díky dobře napsanému kódu stránka zobrazí čitelně.

Jako globální statistiky pro ČR obvykle používám http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 -ovšem to v tomhle případě nepomůže, protože ten Netscape je nejspíš zahrnutý pod Gecko.

Máte na webu třeba AWStats, nebo nějaké statistiky, kolik lidí chodí s Netscapem? Můj tip od boku je, že to bude dost málo.
aduben
Profil *
Joker
Kde je IE7 a IE8? :-)
Samozřejmě jsem na ně jen zapomněla:-). Optimální myšleno pro IE 5,5 a 6- "stačí to?" a pro ostatní prohlížeče- "je to nejlepší"?.
Na webu mám toplist. Mě jen zarazil ten rozhozenej zoom u NETSCAPU, teď z hlavy nevím jaká to je verze, stahovala jsem ji asi před 2 měsíci....
Chamurappi
Profil
Reaguji na aduben:
Ve firefoxu, ani starší verzi, se mi nebudou při zvětšení stránky plést písmenka jako je zde dost zřetelně vidět
Myslím, že budou. Tohle už je mimochodem dost morbidní zvětšení.

Ano Netscape má nejblíž k Firefoxu, co se týče zobrazení, funkcí atd.
On opravdu jede přes stejné jádro (jménem Gecko). Není to jen nějaká emulace nebo cílené napodobování, o vykreslování se starají identické procedury. Nemá tedy smysl zkoumat statistiky, kolik lidí má zrovna tento „oblek“ okolo Gecka.

Pokud ve Firefoxu 3.5 přijdu na Seznam a zvětším si písmo na přibližně … hodně procent, tak vidím skoro stejný mišmaš, jako je na tvém obrázku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0