Autor Zpráva
Joan
Dobrý den,
nečekala jsem, že nové verze IE se budou takto chovat k mé drobečkové navigaci a já nemám nejmenší tušení, v které deklaraci může být zakopaný pes, když v FF2 i FF3 i IE6 funguje vše, jak má!
Odkaz na tu drobečkovou navigaci:
http://janula.pce.sweb.cz/

a takto mi to IE7 i IE8 zpotvoří po ZMĚNĚ VELIKOSTI stránky přes Ctrl+kolečko myši:

Budu vděčná za každou účinnou radu, jak to nenechat od IE7 rozsypat :-((
Chamurappi
Reaguji na Joan:
Při zvětšení v Exploreru přestává působit padding na řádkové elementy. Zkus to bez paddingu.
Joan
Tak jsem to zkusila a je to ještě HORŠÍ než s tím paddingem....
Ale proč to funguje v nižších verzích IE a v novějších (obou!) je to špatně?

Pozn.: teď mě napadlo ten levý padding, kde je obrázek tlapky, přehnaně zvětšit a zjistila jsem, že v určitém zvětšení stránky je to v pořádku, jakákoliv změna oběma směry zase vede k nežádoucím výsledkům. Jakoby se v IE7 a výš zvětšovalo písmo a obrázek na pozadí , ale padding usnul na své výchozí hodnotě.
Existují podmíněné komentáře i pro IE7 a IE8? Že bych opravu namastila tam...
Chamurappi
Reaguji na Joan:
Ale proč to funguje v nižších verzích IE a v novějších (obou!) je to špatně?
Když už zmiňuješ nižší verze, tipuji, že v pětce to také nebude fungovat ani při výchozí velikosti, protože pětka také nepodporovala padding na řádkových elementech.

Novější verze (obě) užívají jiné zvětšování, než ty starší. Staré uměly zvětšovat jen písmo, nové se snaží zvětšovat všechno a má to občas mouchy. Na tvém místě bych zkusil menu předělat s využitím floatování.

Jakoby se v IE7 a výš zvětšovalo písmo a obrázek na pozadí , ale padding usnul na své výchozí hodnotě.
Mně připadá, že se při změně zvětšení vynuluje.
Joan
Máš pravdu v tom, že IE7 už pěkně zvětšuje všechno, ale tímto mi radost pořádně zkalil :-(
Zkusila jsem schválně drobečky v IE5.5 (mám nainstalovaný balík zkušebních verzí od 3 do 5.5 verze) a i tam je to v pořádku!

Tož jsem přece jen hned zkusila ty drobečky floatovat a - světe div se - ono to funguje a vypadá hezky ve všech zkoušených prohlížečích, tralala :-) . A dokonce mi to vyřešilo i jeden zobrazovací miniproblémek v IE6.
Takže mockrát děkuju za Tvou snahu, pomohla mi :-)
Hezký den
Chamurappi
Reaguji na Joan:
Udělala bych floatované drobečky jen pro IE7 a výš a dala to do podmíněného komentáře, je to proveditelné?
Proveditelné to je, ale není žádný důvod dávat cokoliv do podmíněného komentáře, protože předělaná verze bude fungovat všude spolehlivě.

Zkusila jsem schválně drobečky v IE5.5
Mezi verzemi 5.5 a 6.0 je celkem malý rozdíl, propast je mezi 5.0 a 5.5. Ve verzi 5.0 skutečně padding nepůsobí.

Teď jsem si všiml, že ten problém v sedmičce se projevuje, jen když měníš zvětšení po načtení stránky. Pokud na ni přijdeš již s nastaveným zvětšením, je vše na správném místě. Můžeš předpokládat, že na dobře napsané stránce si nebude nikdo dodatečně měnit velikost. Slabozrací návštěvníci ji budou mít nastavenou optimálně již při příchodu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: