Autor Zpráva
ic
Profil *
Tak jsem četl zajímavý článek
http://www.lupa.cz/clanky/telefonica-o2-ma-kvuli-pornu-problemy-s-pripojenim/
a samozřejmě jsem vyzkoušel v něm uvedenou URI, která má být na O2 zablokovaná a já ji mám zablokovanou taky!
Přitom vůbec nemám připojení od O2, ale od malého lokálního poskytovatele wifi.
Ono se pořád mluví o bokování internetu, jeden si myslí že se ho to netýká, tím že na podobné weby nechodí ovšem ale ani nezjistí že jeho internet je zcenzurovanej už buhví jak dlouho.
Konkrétně DNS vrací IP adresu z neveřejného rozsahu (192.168.10.26), takže ve výsledku stránka načítá velice dlouho než vůbec řekne že na této adrese skutečně žádný web není.
Jak píšou v článku o častých chybách takovéhoto řešetní je možné že toho zablokovaného obsahu mám více
Moje otázka tedy přesně formulována zní takto:

Existuje nějaký plugin do firefoxu / externí program do windows, který by mi zjistil že dns vrátil špatnou ip adresu, případě že vrátil IP adresu směřující do neveřejné sítě?

Pomocí pingu jde to že URI vede do neveřejné sítě okamžitě, ale prohlížeči to trvá asi minutu a člověk nakonec stejně neví co se stalo. Mám v FF plugin FlagFox (zobrazující vlaječky) který v takovém případě zobrazí ikonku jako že výsledná stárnka se nachází v mém počítači. Mé hledání mě dovedlo ještě k pluginu co zobrazuje IP adresu serveru na kterém je umístěna stránka na kterou se aktuálně teď dívám, ale to všechno u blokované stránky trvá velice dlouho a dá se snadno přehlídnout. Ve výsledku si můžu jen myslet že stránka neexistuje a nezjistím pravý důvod že neexistuje jen pro mě. Něco co by mě okamžitě a okatě upozornilo na to že výsledná stránka je v mojem PC nebo v PC souseda (kde teda asi nebude).
Pokud máte s něčím podobným zkušenosti moc byste mi pomohli.
Davex
Profil
Je možné, že je v počítači nebo na routeru nastaveno používání DNS serverů OpenDNS (ip: 208.67.222.222 a 208.67.220.220). Možná je také používá ISP.

Zkus změnit nastavení DNS serverů na ip adresy 4.2.2.4 a 4.2.2.6 (veřejné anycastové DNS servery AT&T a Level 3) nebo zprovozni vlastní DNS server.

Pochybuji, že plugin zjišťující platnost IP adresy existuje, protože ověřit adresu lze pouze dotazem na několik nezávislých DNS serverů. ISP je může také omezit nebo přesměrovat na vlastní DNS.
ic
Profil *
Nebyly to přímo OpenDNS adresy, ale co jsem zkusil splňovaly podobný úkol... 4.2.2.4 a 4.2.2.6 tohle vyřešily... díky.
Nějaký plugin by se jistě dal sestrojit, buď něco složitějšího co by kontrolovalo ping přes nějakou službu jako just-ping.com, asi by to ale příliš nezrychlilo načítání stránek. Nebo něco jednodužšího co by jen vypsalo alert pokud by adresa stránky byla na 192.168.x.x což už samo o sobě je podezřelé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0