Autor Zpráva
medic
Profil
Zdravím,

mám web horizonty-havirov.cz.

Zkuste si pustit tento web v prohlížeči Mozilla Firefox a v Internet Exploreru. Nevíte, čím by to mohlo být?
Chamurappi
Profil
Reaguji na medice:
Nevíte, čím by to mohlo být?
Zcela jasné vysvětlení jsem našel na tvém webu:

Proč stránky nefungují na prohlížeči Internet Explorer?
>
Naše stránky kombinují několik programovacích jazyků dohromady. Prohlížeč Internet explorer
podle našich informací neumí všechny tyto jazyky rozpoznat.
Prohlížeč, který plně funguje se jmenuje Mozilla Firefox.
Stáhnout si jej můžete >ZDE<.

Zkoušel jsi třeba kombinovat méně programovacích jazyků dohromady? :-)

Web vypadá rozbitě ve všem kromě Mozilly, protože je špatně nakódovaný. Mohl bych ti vyjmenovat řadu příčin a jak každou z nich opravit, ale mnohem snazší pro nás oba bude, když ti řeknu, abys tenhle layout zahodil a nakódoval to znovu nějak normálněji. Bez pozicování a bez tabulek.
Michallius
Profil
Předpokládám, že to bylo vytvářeno v nějakém WYSIWYG editoru. Pokud ano, jak praví Chamurappi, zkus jiný. Mrkni třeba na slunečnici nebo na stahuj.cz a tam už si určitě vybereš.
panther
Profil
Michallius:
Pokud ano, jak praví Chamurappi, zkus jiný.
ať dělám, co dělám, nic takového jsem Chamurappiho pronést neviděl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michallia:
To nepravím a ani si to nemyslím.
medic
Profil
WYSIWYG jsem ani jednou nepoužil... Je to psané ručně...
medic
Profil
Chamurappi: A nejsem zrovna zběhlý v programovacích jazycích, takže jak je to udělané, tak to umím. Žádná jiná možnost mne nenapadá, takže jinak to udělat nemůžu... Spíš bych uvítal, kdybys mi řekl, jak to opravit...
Bubák
Profil
medic:
> Naše stránky kombinují několik programovacích jazyků dohromady. Prohlížeč Internet explorer
>podle našich informací neumí všechny tyto jazyky rozpoznat.[/i]
Zkus se obrátit na některého z kolegů ;-) Nebo si mykáš?

Proč odkazuješ na jakýsi podivný server (stahuj.centrum.cz) a ke všemu na zastaralou zabugovanou verzi se třemi kritickými chybami (třebas spadne při pokusu zobrazit tento gif obrázek) a dvěmi chybami "normálními"? Proč neodkážeš na www.mozilla-europe.org/cs/firefox/, nebo na www.czilla.cz, které na titulní stránce nabízí ke stažení aktuální verzi prohlížeče?

Žádná jiná možnost mne nenapadá, než to smazat. Pro info, správně ivůj pokus o web zobrazí pouze Firefox 3.0 a novější, starší verze s tím mají problém.
Tvůj web půjde napasovat do naprosto standardního dvousloupcového layoutu s pevnou šířkou, nevidím v tom problém.
medic
Profil
Bubák: Podívej se na header... Co je tam napsané? Taneční škola... Myslíš, že jenom já sám jsem taneční škola?
medic
Profil
A je mi jasné, že to půjde nacpat do dvousloupcového layoutu, když to dvousloupcový layout je... Pořád mne ale nenapadá, jak to udělat bez JAKÉHOKOLI pozicování...
Bubák
Profil
Vhodný layout je dělaný flatováním a na odsazení je margin a padding. Tak v čem je problém?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Teď koukám, že tam je <hr class="cleaner">, který má „display: none“, takže neclearuje nic. To asi není úplně dokonalý příklad. Ale princip tam vidět je.
medic
Profil
Mám ještě jeden dotaz... Když se podíváte na to menu, tak to je zmapovaný obrázek... To ale IE taky neumí číst... Znáte někdo nejaké mapování, které funguje i na IE?
Chamurappi
Profil
Reaguji na medica:
Explorer podporuje <map> i <area> skoro stejně jako ostatní prohlížeče (naopak je v pár drobnostech tolerantnější). Problém bude jinde.
medic
Profil
Chamurappi:
Tady je kód mapování:

<map id='kolik' name='kolik'>
<area shape='rect' coords='29,209,180,237' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='30,238,181,266' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='29,267,180,295' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='29,297,180,325' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='30,324,181,352' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='30,351,181,379' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='30,380,181,408' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='29,407,180,435' href='' alt='' title=''    />
<area shape='rect' coords='29,435,180,463' href='' alt='' title=''    />
</map>


TADY je odkaz na stránku, kde to testuju... Když si ji pustíš ve Firefoxu, maping funguje. V IE ale ne...
ladik
Profil
medic:
Je tam nějaká kolize se scriptem jscript.js, pokud ho stránka nenačte, funguje mapování i v IE.
medic
Profil
Já tam ale script nemám...
medic
Profil
Já tam ale script nemám...
medic
Profil
Nebo spíše nechápu, jak to myslíš...
ladik
Profil
medic
Script se spouští ze sekce head dané stránky, podívej se zdrojáku stránky. Script obsahuje mj. funkci correctPNG, která zabezpečuje správné zobrazení průhlednosti 24bit png obrázků v IE < 7. Právě tato funkce (používá filtr DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader) způsobuje nefunkčnost mapy v IE. Zkus použít jiný script, který netrpí tímto neduhem.
Bubák
Profil
medic:
Já tam ale script nemám...
Nebo spíše nechápu, jak to myslíš...
Co je na desátém řádku?
<script type='text/javascript' src='includes/jscript.js'></script>

Proč neuděláš menu normálně, třeba takto? Pokud ho budeš chtít s malovaným textem a bez hoveru, jde upravit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0