Autor Zpráva
Joan
Profil
Dobrý večer,
zděšeně koukám na svůj web, kde mi pouze IE8 (IE7 vč. IE6 jsou OK, o Firefixu ani nemluvě) neskutečně zmršil stínovaný nadpis. Kód jsem psala pomocí knížky "333 tipů a triků pro CSS" od Martina Domese, ale s tímto zhuštěním textu do sebe jsem vůbec nepočítala - je to prosím vůbec opravitelné? I kdyby to mělo být jen v IE8 bez stínování, třeba pomocí podmíněného komentáře.
Děkuji velice předem za ochotu poradit!

Na stránce http://www.zlatberry.cz/spekacky1-09.html se mi to zobrazuje např. takto:
[img] [/img]

Když jsem vypnula <span> (zelené písmo, hlavní barva nadpisu) o kterém jsem se domnívala, že je pro IE8 jaksi nejedlý, tak žluté stínování pomocí prvku <h2> bylo stejně zdrclé k sobě. V některých položkách podmenu je to ale v pořádku - nebo aspoň kousek! Jak je to možné?
Bubák
Profil
Použij nějaký normální font, nikoliv bitmapový Courier, nebo to udělej obrázkem.
Bitmapové fonty mohou přinášet problémy, viz nedávno Podivné písmo v menu

Jiná možnost je použít pro IE filter, třebas dropshadow, a pro ostatní moderní prohlížeče text-shadow. Někteří návštěvníci sice uvidí text bez stínu, ale to by nemuselo vadit.
Petr ZZZ
Profil
Mně IE6 zobrazuje nadpis zhruba takto:
opékání |peká|k| - ned|le
Čili místo některých znaků s diakritikou jen tlusté svislé čáry. V ostatním textu je ale diakritika v pohodě a taky na zdejší diskuzi vidím diakritiku dobře (ač mám celý počítač pouze v němčině).
Joan
Profil
No tak teda špatná volba fontu mě nenapadla ani náhodou... děkuji pánové, doma to opravím, IE8 mám totiž jenom doma.
to Bubák: obrázkové písmo vůbec není špatný nápad (a sémantický text skrýt tuším do spanu)
to Petr ZZZ: schválně jsem se teď koukla v práci na stránku v IE6 a zobrazení mám naprosto korektní! Stejně tak v IE6 na MultipleIE. Mám ovšem standardní česká Windows XP SP2.
Bubák
Profil
Joan:
obrázkové písmo vůbec není špatný nápad (a sémantický text skrýt tuším do spanu)
Existuje leště lepší řešení, s prázdným SPANem, přesněji, span je napozicován nad text a na pozadí má obrázek.
http://interval.cz/clanky/seo-obrazky/
Joan
Profil
Tak vážně to bylo v písmu! Už to mám opravené a stránka funguje i bez CSS. Děkuji moc :-)
Petr ZZZ
Profil
Nadpis na hlavní stránce už je OK, ale v popiscích obrázků např.zde čtu:
Umím roz|kubat sv|j vlastní pol|| v p|edsíni !
(A aby to bylo perfektní: Před vykřičníkem se nedělá mezera ;-)
Joan
Profil
Jenomže já to na svém českém IE6 fakt vidím korektně! Že by to německé verzi dělalo problém? To nemám zdání.
P.S.: Vím, je mi známo, že před interpunkcí se čárka nepíše, ovšem kombinace slova končícího na "i" a vzápětí vykřičníku se mi jeví natolik zmateně a nečitelně, že jsem si dovolila tam tu čárečku vyjímečně plácnout :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0