Autor Zpráva
flying gentleman
Profil
Mam docela zajimavy problem. Počítač není můj, ale bráchy, kterej smazal exáč k IE6. On jde IE spustit pres icq, když kliknu na frined's web details, ale mám docela jinej problém.
Když chci v IE otevřít nějaký soubor html, tak místo aby zobrazilo www stránku, otevře se poznámkový blok a vyjukne na mě zdroják:(
Nevím čím to může být, IE není nastaven jako default browser, tím je teď firefox. A když si otevřu Salamander (správce souborů), tak místo aby mi u html souborů zobrazil ikonku firefoxe tak, jak tomu je, když je default IE, zobrazí ikonku jako u normálního textovýho souboru:(
Nějaký nápad nebo řešení? Díky
halogan
Profil
Pravy tlac. -> Otevrit v programu. Tam vyber nejakej a nastav, at to tak dela vzdy.

Mozna to bude jinak, ve Windows nedelam, ale tohle kdysy fungovalo (XP).
Hugo
Profil
flying gentleman

Musis zmenit asociaci pripony .html. If mam XP, tak pravy klik na soubor -> Otevrit v programu -> Vyber FF a zatrhni 'Vzdy otevirat v tomto programu' nebo tak nejak.
Mistr
Profil
Otevři si Tento počítač.
V menu Nástroje nebo Zobrazit (záleží to na verzi Windows) zvol Možnosti složky.
Otevře se Ti okno a zde klepni na záložku Typy souborů (většinou je to ta poslední).
V soupisu přípon si najdeš tu "svojí", kterou hledáš a pak si k ní přiřadíš program, jímž sobory o této příponě chceš otevírat, nastavíš si ikonu atp.

Je to ono, co jsi chtěl?
flying gentleman
Profil
Asi jsme si nerozumeli, ve ff se mi ten html soubor otevre jako normalni ww stranka, ale kdyz ji chci treba otestovat v IE, otevre se mi poznamkovy blok s kodem, jak tomu zabranit?
flying gentleman
Profil
Proste ja chci standartne otevirat html soubory po dvojkliku treba firefoxem, ale chci aby kdyz dam v IE soubor->otevrit, tak at mi zobrazi www stranku a ne zdrojovy kod v pozn.bloku
flying gentleman
Profil
Uz asi vim v cem to bude, kdyz dam pravy->otevrit v programu, tak tam IE samozrejme neni, protoze ho bracha smazl:(
ale urcite je nekde v registrech, bohuzel ho ale nejde pouzit k otevreni html souboru, jen kdyz zapnu apache a otviram pres localhost, jinak ne
Mistr
Profil
Těžko to asi můžeš otevírat něčím, co tam nění, neboť to Tvůj brácha smazal...
Hugo
Profil
Tak tam nakopci ten iexplore.exe z jinyho compu, s trochou stesti by to mohlo jet.
flying gentleman
Profil
njn, ted mi to taky doslo, jak jsem psal vyse:)
nejde IE nejak obnovit?
flying gentleman
Profil
Hugo:dobrej napad, uz shanim ten soubor, jsem sam zvedavej:)
flying gentleman
Profil
Hmm, windowsy jsou pro me cim dal tim vetsi zahadou:), ale ten nakopcenej soubor fakt funguje:D
diky za rady:)
flying gentleman
Profil
hohoho, tak je tu jeste jeden problem. ted kdyz dam soubor->otevrit v IE, tak se mi ten soubor otevre ve firefoxu!!!:D
Hugo
Profil
flying gentleman

Tak format c: /s

a hod tam linux
flying gentleman
Profil
hmmm, dobrá rada no, ale jak říkám počítač není můj a instalovat na něj jinej OS asi nemůžu. Nemám k tomu práva, házelo by to 403 forbidden:D
Mistr
Profil
Zkus použít ten můj postup. Mrkni na to, třeba tam něco objevíš.
halogan
Profil
Start - spustit
iexplore
flying gentleman
Profil
nepochopili jste me. problem je ted nasledujici:
doma uz mam soubor iexplore.exe, takze IE normalne spustim, treba pres windows commander
kdyz ale v IE kliknu na Soubor->otevřít, tak místo toho, aby se soubor otevřel ve stávajícím okně IE, otevře se firefox a html stránka se zobrazí v něm:(
a já chci docílit toho, aby když otevřu html stránku v IE, aby se neotvíral firefox ale aby se stránka skutečně zobrazila v IE.
snad jste me pochopili
Mistr
Profil
Já bych si zkusil někde sehnat instalaci celého Exploreru a zkusil bych to znovu nainstalovat. Třeba si tam sám v sobě něco ještě upraví (?). Ovšem je to jen takové plácnutí do vody. Pokus. Sám nevím, jak Ti zaručeně od Tvého problému pomoci.
flying gentleman
Profil
no, jak to tak vypada, budu muset zobrazovat html stranky pres localhost:(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0