Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdravím,
kdo prosím používáte k ladění svých stránek také Operu, existuje vážně jenom tzv. Dragonfly nebo i něco aspoň trochu podobnějšího úžasnému Web Developeru ve Firefoxu? Tento doplněk v Opeře je pro mě hrůza používat, protože nenašla jsem v něm ani cílené orámování a hlavně hledání POJMENOVANÝCH vybraných elementů, ani možnost měření velikosti elementů, navíc při spuštění tohoto doplňku (Operu používám stejně jako jiné prohlížeče na noťasu výhradně offline) mi Opera ani nedovolí kliknout na jinou stránku. No pro mě děs :-(( ale možná je to jen mou neschopností nějaké schopné funkce v něm objevit... Máte prosím někdo použitelné zkušenosti s Dragonfly doplňkem nebo s nějakým jiným testovadlem v Opeře?
Moc mi to pomůže, děkuji!
Railbot
Profil
Pokud vím, tak Dragonfly je jedný nástroj pro Operu. U Firefoxu je bez debat nejlepší Firebug. Web Developer Toolbar je jen fajn doplněk.
Joker
Profil
Joan:
Používám Dragonfly.
Myslím pro Operu existuje ještě "Web developer toolbar" (ale nevím jestli to je to samé jako ten ve Firefoxu), takový daleko jednodušší nástroj než Dragonfly. Nevím, jestli uměl něco navíc oproti Dragonfly.

K dotazům:
cílené orámování a hlavně hledání POJMENOVANÝCH vybraných elementů
Tímhle si nejsem jistý co se vlastně myslí.

možnost měření velikosti elementů
Docela přehledné informace o rozměrech prvku jsou v pravém okně na záložce Vlastnosti.

navíc při spuštění tohoto doplňku (Operu používám stejně jako jiné prohlížeče na noťasu výhradně offline) mi Opera ani nedovolí kliknout na jinou stránku
Jestli je tím myšleno přepínat na stránky v jiných listech, tak to mi normálně funguje. Akorát že Dragonfly je aktivní pro všechny listy v daném okně. Chcete-li některé stránky zkoumat v Dragonfly a na jiných přitom surfovat, je možnost si otevřít dvě okna Opery.
Jan Tvrdík
Profil
Zkus http://getfirebug.com/lite.html
Miloš
Profil
Joan:
cílené orámování a hlavně hledání POJMENOVANÝCH vybraných elementů
Na to používám předdefinované styly – tam, kde se v Opeře přepíná autorský/uživatelský styl, je taky položka třída "class" a identifikátor "id", jakož další CSS označovátka.

možnost měření velikosti elementů
Na tohle mám zase vynikající bookmarklet Design.
Joan
Profil
Cíleným orámováním a hlavně hledáním POJMENOVANÝCH vybraných elementů myslím to, že si zadám, že chci najít a orámovat např. div#obal a ono mi to orámuje jen tento vybraný element.

Ve Web Developeru ve Firefoxu je možnost spuštění pravítka, když tažením myší od místa k místu změřím vzdálenost v pixelech. Pro lepší představivost ideální.

Když mám spuštěný Dragonfly, tak můžu testovat jen tu stránku, nakteré jsem Dragobfly zapnula. Chci-li se v průběhu spuštěného Dragonfly na okamžik mrknout třeba na jinou položku Menu - např. pro srovnání vzhledu, tak jsem v háji resp. musím Dragonfly vypnout, podívat se kam chci a zase zapnout = mimořádně otravné.

P.S.: V té záložce Vlastnosti v pravém okně, jak píšeš, jsem se totálně ztratila resp. vůbec jsem neobjevila např. hledané rozměry fotogalerie na této stránce, abych konečně vyzkoumala, proč je fotogalerie tak rozsypaná pouze v Opeře, když ve FF i IE je vše OK.

Díky za nápovědu :-)
Joan
Profil
to Miloš: promiň, ale vůbec netuším, která bije - viz "Na to používám předdefinované styly – tam, kde se v Opeře přepíná autorský/uživatelský styl, je taky položka třída "class" a identifikátor "id", jakož další CSS označovátka."
Já Operu používám nuceně jen k testování stránek, protože ovládání mi vůbec nesedí, a tak se v ní víceméně nevyznám a nemám ponětí, kde se co přepíná...

Jinak děkuji za oba výše uvedené odkazy, pánové, prostuduji si to neb angličtina mi nijak nevadí.
Hezký večer!
Miloš
Profil
Joan:
vůbec netuším, která bije
Tohle:
Joan
Profil
to Miloš: Oh, díky, o tomto jsem neměla tušení. Asi budu muset vzít Operu trochu víc na milost a prozkoumat ji "lépěji". Děkuji!
Miloš
Profil
Joan:
Třeba tím Uživatelský mód se deaktivuje původní stylopis a nemáš-li ke stránce přilinkovaný vlastní styl, je výsledkem prosté HTML bez stylů.
Opera je úžasná a čím dál lepší.
mckay
Profil
Miloš:
Souhlasím, je tam pro vývojáře/webdesignéry spousta pěkných hraček :-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0