Autor Zpráva
Joan
Profil
Hezký večer,
prosím zkušenější o "nakopnutí" jak upravit styl pro IE, aby dolní okraj DIVu zobrazoval obrázek v IE7 a IE8 (IE6 bohužel nezobrazuje vůbec) stejně jako v FF3. Obrázek je tvořený kapkami a má průhledné pozadí a je v GIFu, což myslím IE podporuje. Ale ani čarování s dolním marginem nedává žádoucí výsledek...

Ukázka zde:

P.S.: nezvykle dlouho jsem lokálně ladila styly aspoň pro tento výsledek, protože při vloženém interním stylu pro chytré prohlížeče se obrázek v IE pak nepochopitelně vůbec nezobrazoval, přestože kódování mám na 99,99% správně. Pak jsem šla se psem ven, mezitím jsem vypnula internet i PSPad a ejhle! Najednou se styl, upravený na samém počátku mé práce, zobrazoval tak, jak má! Znamená to, že kromě vymazání "Důvěrných dat" v FF a "Odstranění historie procházení" v IE musím vymazat ještě něco někde jinde?
Bubák
Profil
Připomíná mi to problém s nejmenší výškou v IE:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=104401
Joan
Profil
Bubák:
No potěš koště... Zkusila jsem do DOCTYPE vložit tu adresu na přepnutí do strict módu a obrázek dole se zobrazil přesně jak jsem chtěla, hurá! Ale celý layout se mi totálně rozsypal, takže budu muset povyhazovat většinu podmíněných komentářů a celé své stránky trošku překopat. Ale aspoň už vím, na čem jsem a začínám chápat rozdíl mezi guirk a strick módem. Hm, brzo, ale to je moje chyba. Každopádně Tobě děkuji moc!!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
Ale celý layout se mi totálně rozsypal, takže budu muset povyhazovat většinu podmíněných komentářů a celé své stránky trošku překopat.
Problém půjde vyřešit i v quirku, nemusíš nic překopávat. Quirk není zase takové strašidlo, lze s ním vyjít.

Pak jsem šla se psem ven, mezitím jsem vypnula internet i PSPad a ejhle! Najednou se styl, upravený na samém počátku mé práce, zobrazoval tak, jak má!
To je pozoruhodný ladící postup. Kodéři-pejskaři to mají snadné :-)
Joan
Profil
Chamurappi:
Opravdu? To by mě potěšilo protože mám asi 20 stránek odladěných v tomto režimu, který je jako defaultní přednastavený v PSPadu a já jsem v něm z ne-znalosti pokračovala:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">


Když jsem pak na konec této věty nasypala adresu "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd", tak jsem se jen chytala za hlavu, jak se to celé rozsypalo.

S výše uvedeným Doctype z PSPadu mi stránky vypadají k světu ve všech prohlížečích - doporučuješ mi tedy jen další stránky ladit v Doctype s vloženou adresou a současné ponechat v Docytype bez adresy?

P.S.: Opravdu, není to poprvé, kdy jsem po opětovném zapnutí počítače třeba na druhý den měla problém se špatným zobrazováním nevysvětlitelně "vyřešený". A vždycky v tom naše dvě útulkandy neměly prsty, pardon tlapky :-))
Bubák
Profil
Joan:
No potěš koště...
Nevím proč. V odkázaném vlákně jsou nejmíň tří možnosti, jak problém vyřešit. Třebas takto:
<style type="text/css">
#dalsi-info {position: absolute; top: 81px; right: 90px; width: 150px; background: url(kapky_files/horni-hr.gif) no-repeat;}
#dalsi-info p {margin: 0; padding: 0.6em; color: #040;}
#dalsi-info #kapky {background: url(kapky_files/kapky-de.gif) top; height: 17px; margin-bottom: -17px; overflow: hidden;}
</style>
 
<div id="dalsi-info">
	<p>NNa stromku svíčky zvolna hoří, mosty mezi lidmi boří.</p>
	<p>Přejeme příjemné prožití posledních dnů v tomto roceí!!!</p>
	<div id="kapky"></div>
</div>
Joan
Profil
Bubák:
No tak jsem to zkusila a (nejen) to Owerflow: hidden mi to ne-slušně rozsypalo... Ale přidání adresy do mého Doctype problém řeší!
I tak Ti děkuji za snahu a když mi prosím ještě prozradíš, jakým trikem jsi zvýraznil to "owerflow: hidden" budu Ti vděčná :-)
Hezký večer

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0