Autor Zpráva
Joan
Profil
Možná se hloupě ptám, ale až teď jsem z dřívější ne-znalosti zjistila, že mám CSS psané pro guirk režim. Chci si styl přepsat pro standard režim (tj. přidat do DOCTYPE to URL pro Transitional a vyházet potom asi většinu podmíněných komentářů pro IE), ale když jsem se s tím mořila tak dlouho, je mi líto "vyhodit" nastylování pro guirk. Existuje možnost vložení obou stylů pro jedny stránky současně s tím, že už si dám pozor na DOCTYPE? Nebo jsem s touto hypotézou mimo mísu?
Děkuji!
panther
Profil
Joan:
nevymýšlej žádné blbosti a styly přepiš - je to otázka pár minut.
Joan
Profil
panther:
To jsem potřebovala vědět :-) , díky Ti.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
Teoreticky to možné je, ale bylo by to dost krkolomné, protože bys musela vymýšlet hacky pro de facto dvojnásobek prohlížečů (každý dvojmo).

teď jsem z dřívější ne-znalosti zjistila, že mám CSS psané pro guirk režim
Což není chyba.

Chci si styl přepsat pro standard režim
Nutí tě k tomu něco?
Joan
Profil
„Chci si styl přepsat pro standard režim“
Nutí tě k tomu něco?

Nutí mě k tomu snaha mít méně podmíněných komentářů a lepší zobrazování stránek v IE. A možná i v Opeře, to teprve musím vyzkoušet.
habendorf
Profil
Joan:

To je snad jedno, jestli v quirku nebo standardu, ne? Podstatné je, aby všechny browsery jely ve stejném módu.
Joan
Profil
habendorf:
Právě jsem si ověřila, že pouhé přidání
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd"
do mého DOCTYPE mi okamžitě vyřešilo jeden velký problém s obrázkem (v IE8) a tak nebudu váhat ani minutu a odkaz na toto URL si vložím do všech (jen asi 20) stránek, za tu námahu mi to stojí :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0