Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdravím,
postupně si předělávám stránky z quirku do standardu, protože tak vypadně mj. hodně podmíněných komentářů pro IE7 a vyšší ale jsem překvapená, že IE6 mi nedovolí změnit width celé zeleně podbarvené galerie! Kdybych nebyla definovala width: 730px, která správně vypadá v FF3 i IE7, tak vzhled galerie bude totožný, jako bych na width zapomněla. A ani padding-bottom nelze změnit: napsala jsem ho schválně přehnaný s očekáváním, co s tím IE6 provede - a ani ťuk...
Tady je vypreparovaná ze stránek ta ošidná galerie.
Bez obrázků je to v FF3 kupodivu rozsypané, ale s obrázky vypadá vše hezky, v IE7 taky tak řeším jenom IE6.
1) chci, aby se pravý padding srovnal na velikost levého paddingu ale IE6 se silně brání. Moje představa mírného zvětšení šířky, aby se tam vešlo 5 obrázků vedle sebe jako v FF i IE7 nefunguje
2) netuším, proč u obou obrázků na výšku se nezobrazuje spodní žlutavý border

Moc mě potěší, když mi někdo poradí, takových fotogalerií mám totiž povícero...
Děkuji!
Petr ZZZ
Profil
Jen hádám, ale nebije se třeba tento #spekacky1-09-galerie { ... }
zápis s tímto #spekacky1-09-galerie .pic { ... } zápisem?
Joan
Profil
Petr ZZZ:
Nenapadá mě, proč by mělo, protože .pic je div s třídou pic vložený do vlastní galerie a obsahující fotky plus odkaz na větší fotky. V quirku se mi vše povedlo nastavit i v IE6, ale ve standardu je problém.
Railbot
Profil
Joan:
1) chci, aby se pravý padding srovnal na velikost levého paddingu ale IE6 se silně brání. Moje představa mírného zvětšení šířky, aby se tam vešlo 5 obrázků vedle
#spekacky1-09-galerie .pic nastav display:inline, vyřeší to double margin bug v IE6 (teď má v IE6 každý obrázek odsazení 12px z každé strany)

2) netuším, proč u obou obrázků na výšku se nezobrazuje spodní žlutavý border
Je to tím záporným spodním marginem u obrázků. Proč tam vůbec je?
Joan
Profil
Railbot:
ad 1) aha, už vím, kam míříš
ad 2) já jsem prostým způsobem jen zkopírovala styl, který mi dobře fungoval v FF3, IE7, IE8 (ale v quirku, záleží-li teď na tom). Z hlavy teď nedovedu odpovědět, proč to bez záporného marginu nebylo ono - mrknu na to večer doma. Hodně věcí jsem nastavovala okometricky :-)

V původní quirkové verzi se mi ale spodní rámeček zobrazuje (mmch ve všech prohlížečích). Že se v IE6 nezobrazuje červený rámeček fotky při najetí myší jako v rozumných prohlížečích vyřešit taky neumím, ale ten žlutý rámeček je mnohem důležitější.

Ale pořád nechápu, proč je IE6 tak odolný vůči změně width celé galerie.
Zatím za vše děkuji
Joan
Profil
Railbot:
Bingo! Méně je někdy (= často) více, vyházela jsem většinu podmíněných komentářů i pro IE6 a nastavila vše dle Tvé rady, za kteroužto Ti velice děkuji! Mimoto jsem nastavila display:inline i oběma posledním DIVům s vysokými fotkami a vypadá to skvěle.
No, mám se ještě hodně co učit :-))
Hezký den

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0