Autor Zpráva
Pietro
Profil
Dobrý den,
na stránkách racestyl.cz mě kamarád upozornil na to, že v IE se mu nezobrazují některé stránky. Prostě že stránka zůstává bílá. Postupně jsme dospěli k tomu, že se to stává jen v IE 6 a starší (IE 7 nemám) a když se bílá stránka obnoví, vše zase funguje.
Hledal jsem na fóru, ale jediné vlákno je tady, a tam se nic nevyřešilo.
Máte s tím někdo zkušenosti? Co je špatně?

Díky

// P.S.: Komentáře s jedinou informací, že IE6 je starý je jsou sice pravdivé, ale nijak mi nepomůžou.
Petr ZZZ
Profil
Nevím, zda to je tím, ale v odkazech máš např. toto:
<a href="/fotogalerie/">Fotogalerie</a>

Čili chybí ti tam formát souboru, např. fotogalerie.html nebo fotogalerie.htm nebo fotogalerie.php (nevím, jak máš soubory uložené). Ta lomítka tam jsou přinejmenším zbytečná; zda kromě toho i vadí, nevím. Normálně vypadá odkaz takto:
<a href="fotogalerie.html">Fotogalerie</a>
Pietro
Profil
V tom problém nebude, to je ošteřené mod_rewrite a ten jsem i vypnul abych zjistil, jestli je to tím a stejnak to nefungovalo.
Pietro
Profil
Tak zdá se, že jsem problém vyřešil.
Napíšu sem i řešení, kdybych to příště hledal, nebo někdo jiný. To jsem nakonec objevil na této webové stránce. Nevím proč, ale staré IE nedokázaly přečíst typ obsahu z meta tagu. Lze to vyřešit odesláním HTTP hlavičky:
Header('Content-type: text/html; charset=utf-8');
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pietra:
Někdy se může stát, že Explorer 6 předpokládá špatné výchozí kódování a kvůli špatné interpretaci Unicodu nevidí ukončovací značku </title> (a tedy ani <meta> značku s kódováním), což je typická příčina bílé stránky. Nejsnazší řešení je dát <meta> před <title>.

Jenže ty užíváš UTF-8 a na konci titulků všech stránek máš „Racestyl“ — tam není nic, co by mohlo být špatně interpretované. Příčina musí být podobná, symptomy na ní sednou dokonale, ale záhada zůstává neobjasněna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0