Autor Zpráva
Bruno
Profil *
Zdravím,
dělám aplikaci v PHP, která bude do cookies v prohlížeči ukládat nijak citlivá data. Velikost jedné cookies bude úměrná tomu, co návštěvník v aplikaci bude dělat, co si v ní nastaví a jak. Může být velká 200 bajtů nebo taky 6 kilobajtů. Zajímalo by mě, co který prohlížeč zvládne prakticky uložit, kolik cookies a jak velké. Četl jsem články o maximálně 4 kilobajtech na cookii a 20 cookies na doménu, ale ve skutečnosti to údajmě může být jinak. Jde mi o nejpoužívanější i méně používané prohlížeče, například Dillo.
imploder
Profil
Bruno:
IE (nevím jak IE8, ale staré IE ano) je restriktivní a drží se předepsaného minima 4 KB. Lepší bude předpokládat jen standardní minimum (20 cookies na doménu, 4 KB), pokud je potřeba si pamatovat víc dat, tak zvážit jiné řešení než ukládat do cookies. Nadstandardní limity by bylo zajímavé vědět, teď se mi to ale nechce zjišťovat. Doba, kdy se aplikace dělaly na míru konkrétnímu prohlížeči, už je ale pryč, je lepší se držet uznávaných standardů.
t4nn3r
Profil
Nesíte ukládat do cookies nastavení , stačí tam uložit pouze odkaz.. Data pak můžete skladovat buď v nějakých souborech, nebo pro ně udělat relační tabulku v sql ..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0