Autor Zpráva
Herm
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co je lepší a výhodnější. Použít 2 externí soubory, tzv jeden css pro prohlížeč IE a další soubor pro ostatní prohlížeče. Nebo použít jen jeden, já měl vždycky poblém s IE, kde to vypadalo jinak než v ostatních. Proto jsem vytvořil pro IE zvlášt.
Nevim, jde to vždycky nastavit ty styly tak aby to bylo i pro IE stejné? Tedy abych nemusel používat 2? Vždycky tam jsou jakože takové malé změny, třeba musím zvětčit/zmenčit padding či margin, nebo font, nebo použit text-align nebo margin: 0px auto a podobně. Dekuji

Edit: taky ješte když je použítá starší verze prohlížeče
panther
Profil
Herm:
Použít 2 externí soubory, tzv jeden css pro prohlížeč IE a další soubor pro ostatní prohlížeče. Nebo použít jen jeden
použít jeden a naučit se kódovat tak, abys ten druhý nepotřeboval.

Nevim, jde to vždycky nastavit ty styly tak aby to bylo i pro IE stejné?
ano, jde. Některé věci nejdou (například IE6 nezná min-height, ale stejně se chová v IE height, atd., čiliže ve druhém souboru může být tenhle jeden řádek kódu nebo bych se nebál použít hack.), ale že by byly třeba 2 (téměř) kompletní soubory, to opravdu ne.

třeba musím zvětčit/zmenčit padding či margin
většinou stačí pohlídat si defaultní hodnoty. Jakmile musíš mít pro každý prohlížeč jiný margin/padding, je něco špatně.

nebo použit text-align nebo margin: 0px auto a podobně
co je na těchto vlastnostech špatmého? Trochu mi uteklo, proč tu tahle poznámka je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0