Autor Zpráva
OIE6
Profil *
Zdravím, podle průzkumu w3s už má ie6 jen nějakých 7%, takže sem se začal rozhodovat jestli pro něj má ještě pořád smysl optimalizovat... co myslíte?
Přemýšlel sem, že bych jen plácnul na web jednu z těch podmínek, které se provedou jen v případě že jde o IE6 a tam zalepil ty největší chyby a dál se o to nestaral, protože optimalizace pro ie 6 je celkem peklo, i když podle validátoru jsou stránky validní, stejně je 6ka zobrazí rozsypané... jak má ta podmínka správně vypadat?
(Je to něco jako [id ie6]..[/ie6].) Můžete mi také poradit nějaký simulátor IE6 který funguje pod win7 64b?

A co vy, optimalizujete ještě pro IE6ku?

Tak rád bych se na ní prostě vykašlal, ale těch 7% je ještě celkem dost bohužel :(

díky
panther
OIE6:
takže sem se začal rozhodovat jestli pro něj má ještě pořád smysl optimalizovat... co myslíte?
myslím, že to smysl má, zabere ti to většinou pár minut.

Můžete mi také poradit nějaký simulátor IE6 který funguje pod win7 64b?
Win7 nemám, zkus najít IETester, ten by tam měl jít.
OIE6
Profil *
Takže jeden takový problém, mám phpčkem generovaný obrázek s průhledným pozadím ve formátu PNG a IE6 si myslí že je to BMP a pozadí zobrazuje neprůhledné. V php dávám hlavičkou prohlížeči vědět že jde o png: header('Content-type: image/png'); proč to IE6 bere jako bmp?
Yur4Y
OIE6:
Prečo by si mal myslieť, že je to BMP? Proste nepodporuje priehľadnosť PNG obrázkov. Zváž, či priehľadnosť naozaj potrebuješ a ak áno, skús použiť GIF obrázok alebo vygoogli pngfix.

i když podle validátoru jsou stránky validní, stejně je 6ka zobrazí rozsypané
Aspoň vidíš, že validita ti v ničom nepomôže.

Přemýšlel sem, že bych jen plácnul na web jednu z těch podmínek, které se provedou jen v případě že jde o IE6
Väčšinou sa dá problém s IE vyriešiť bez toho, aby si preň písal osobitné vlastnosti alebo nastavoval iné hodnoty.
Taurus
Např.:

<!--[if IE 6]>
	<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" href="style/ie6.css" />
	<![endif]-->

podle validátoru jsou stránky validní, stejně je 6ka zobrazí rozsypané
Validita <> stejné zobrazení ve všech prohlížečích.
Nox
OIE6:
Sám bych se rozhodoval v první řadě zda jde o můj web nebo pro někoho
Potom podle náročnosti úprav a % zastoupení v cílové skupině daného webu

Pro vlastní web už bych to neřešil

----

IETester
Thinkkk
Profil *
já jsem to například musel použít, IE6 se nevypořádal se složitým paddingem a marginem, musel jsem pro něj extra snížit velikost divu obsah
Chamurappi
Reaguji na Thinkkka:
musel jsem pro něj extra snížit velikost divu obsah
Nemusel. Složité paddingy a marginy neexistují. Děláš něco blbě. Pokud tě nezajímá co, nerozumím, proč toto vlákno vytahuješ.

Reaguji na OIE6:
podle průzkumu w3s
W3Schools je docela malý web se specifickou cílovou skupinou, jeho statistiky jsou relevantní v podstatě jen pro něj.
W3Schools
Profil *
Chamurappi:
A to oni monitorují jen jejich web W3Schools? Nebo. Kde kdo uvedl, že to nejsou statistiky z většího okruhu?
Chamurappi
Reaguji na W3Schoolse:
A to oni monitorují jen jejich web W3Schools?
Ano. Nevím o tom, že by norská firma Refsnes Data provozovala nějaký další web.

Kde kdo uvedl, že to nejsou statistiky z většího okruhu?
W3Schools na W3Schools.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: