Autor Zpráva
pa3k
Profil
Zdravím. Nikde sa mi nepodarilo nájsť informácie o probléme škvŕn v obrázku pri aplikácii priehľadnosti. Problém nastane napríklad pri jQuery fade efektoch alebo aj pri priamej aplikácii priehľadnosti v IE pomocou CSS filter alpha opacity efektu. Ukážka tu: www.kvalitne.sk/sample/priehladnost/MSIE_opacity_bug.jpg
Čo to spôsobuje? AKo sa s tým vysporiadať? Zdá sa, že to robí na tmavších plochách a výskyt je úplne náhodný.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pa3ka:
AKo sa s tým vysporiadať?
Nepoužívat PNG s alfakanálem.
Zprůhlednit obrázek by mělo jít i přes VML — nechceš probádat, jak se to zachová tam?
Edit: Tak VML asi zprůhledňovat neumí.
pa3k
Profil
Chamurappi:
Práveže nejde o známy problém alfakanálu u PNG. Robí to na JPG aj na PNG bez alfakanálu. VML mi nič nehovorí, ak dáš presnejšie info, kľudne to testnem.
__construct
Profil
Daj sem odkaz na živú ukážku ..
Chamurappi
Profil
Reaguji na pa3ka:
Robí to na JPG aj na PNG bez alfakanálu.
Podle toho, co jsem našel, to dělá jen na JPG a jen na stoprocentní černé. A ty skvrny by měly být průhledné (ne nutně bílé).

Buď nepoužívej stoprocentní černou, nebo zkus doplnit černé pozadí zprůhledňované souběžně s obrázkem.
pa3k_
Profil *
www.kvalitne.sk/sample/priehladnost/opacity_fade_test/
pa3k
Profil
Chamurappi:
To je presne ono, len sa mi nedarí nasimulovať presné podmienky za ktorých to robí. Zdá sa, že to záleží aj od štruktúry obrázku, pretože na súvislej čiernej ploche vo fotke sa mi to nasimulovať nepodarilo. Každopádne pri odstránení 100% čiernej problém mizne. Ďakujem za radu a odkazy, idem o tom zistiť viac.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0