Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Zničeho nic jsem narazil na podivné chování IE6 (mám testovací standalone verzi). Když kliknu na jakýkoliv vnitřní odkaz na webu, tak dostanu jako výsledek úplně prázdnou stránku (když se podívám do zdrojového kódu, tak tam taky není ani fň). Když dám reload, tak se obsah dané interní stránky už normálně načte. Mám ten web na 2 místech, testovací verzi na své doméně (jako subdoménu) + ostrou verzi již na hostingu klienta. Problém je jako na potvoru zrovna u ostré verze (ale nejsem si vědom, že by tam byly nějaké odlišné CSS konstrukce či jiný javascript - používám jQuery). Nevíte někdo čím to může být ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
když se podívám do zdrojového kódu, tak tam taky není ani fň
Jeden odvážný tip bych měl, ale tohle ho pravděpodobně vylučuje.

Počkám si tedy na doplnění zadání o nějaké konkrétní údaje (třeba odkaz). Ty bys snad dokázal na takhle obecný dotaz odpovědět? Předpokládáš, že uhodneme konkrétní příčinu jen z toho, že používáš jQuery?
Mufna
Profil
Chamurappi
tady to zlobí, tady to nezlobí.

Nechci se mýlit, ale s JS by to souviset nemělo (že používám jQuery jsem uvedl tak nějak "pro pořádek")
Keeehi
Profil
Mufna:
Mě se to zobrazuje korektně. IE6,7,8
pavuk
Profil
Mě to v 6 probíhá jak popisoval v [#1] Mufna, v 7 ne
tayger
Profil *
Keeehi:
mě to také dělá, ale ne hned, až třeba po třetím kliknutí, zdá se, že to bude v tom scriptu, možná nějaký příkaz, který IE6 nepodporuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
Podíval jsem se na HTTP hlavičky a šel bych na tvém místě po krku téhle:
Content-Encoding: gzip

tady to zlobí
Tam je.

tady to nezlobí
Tam není.


Reaguji na taygera:
zdá se, že to bude v tom scriptu, možná nějaký příkaz, který IE6 nepodporuje
Nějaký příklad?
Jak může JS způsobit, že se při zobrazení zdrojového kódu neukáže nic? (Vlastně, když nad tím přemýšlím… ono by to možná šlo. Ale jen cíleně a všude, ne omylem.)
Mufna
Profil
tayger
to bude v tom scriptu, možná nějaký příkaz, který IE6 nepodporuje

V JS to bude stěží, v obou případech jsou tam úplně ty samý JS soubory (teď jsem to zkontroloval) - proč by to mělo jednou blbnout (když se to načítá odtud ) a podruhý ( když je to odtud ) ne ?
Keeehi
Profil
Mufna:
Nehledej v HTML,JS,CSS ale v PHP.
Mufna
Profil
Chamurappi
ok ... jdu to pořešit s hostingem, ať mi poradí, jak tu gzip kompresi vypnout ... díky

Keehi
jj, díky
Mufna
Profil
Tak jsem to "upachtil", vypadá to že to takhle funguje. Můžete se na ten zápis do .htaccess někdo mrknout ? Jestli to takhle stačí, resp. jestli to bude fungovat bez problémů ?

RewriteEngine on
# RewriteBase /
BrowserMatch ^Mozilla/4.[0678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE\s(7|8) !no-gzip !gzip-only-text/html

atd. - další rewritovací pravidla 


Celý zápis, ktreý jsem k tomu našel, je tento:
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css text/javascript application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.[0678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE\s7 !no-gzip !gzip-only-text/html
BrowserMatch \bOpera !no-gzip
Header append Vary User-Agent


Stačí mi jen ta moje zkrácená varianta ?
Davex
Profil
Můžeš prosím ještě před vypnutím komprese vyzkoušet posílání hlavičky Content-Type za session_start()? Podle některých zdrojů by to mělo chybu v IE6 řešit.
<?php 
session_start(); 

header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'); 
?> 
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">


V nouzi nejvyšší a při používání sessions bych vypnul kompresi některým starším prohlížečům (NN4 a IE <= 6) takto:
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE\s[3-6] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE\s[^3-6] !no-gzip !gzip-only-text/html

Edit: doplněna podpora pro IE novější než 9 :-)
Mufna
Profil
Davex

olalá ... máš pravdu, u mě to funguje - a navíc je to učitě jednodušší a "bezpečnější" než zapisovat cokoliv do .htaccess . I když ten můj zápis do .htaccess vypadal, že snad taky bude fungovat (a pouze tam kde má).

EDIT: a ten tvůj zápis do .htaccess vypadá taky dobře, v tom mým bych minimálně musel hlídat přidávání čísel nových verzí IE

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0