Autor Zpráva
Jont
Profil
Ahoj,
při práci jsem narazil na jednu potíž s prohlížeči - tentokrát je překvapivě problém ve Firefoxu.
Mám tabulku, jejíž řádky potřebuji mít celé podtržené a tak má vlastnost border-collapse: collapse (buňky se "spojí" do sebe).
V Opeře a IE 7 se mi tabulka normálně zobrazí - tj. pod každým řádkem je čára (border).
Ale ve FF se stane velmi podivná věc - čáry jsou všude KROMĚ 3. řádku - tam prostě žádná čára (v celé šíři) není.
Příběh ovšem pokračuje dále. Udělal jsem si testovací stránku, kde je jenom ta tabulka a pomocí php vypisované ty řádky.
To jsem zkusil a dopadlo to stejně. Potom jsem ovšem zobrazil kód z prohlížeče a zkopíroval to do nového souboru s příponou html a světe div se - toto zobrazil dobře i FF! Vypadá to, že ignoruje 3. řádek mojí tabulky, když je v souboru s příponou php (zkoušel jsem tam vložit ten zdrojový kód a taky nic se nezobrazilo).

tady je ten php soubor (ten nefunguje):

<style>
#neco td {border-bottom: 1px solid black}
</style>
<div id="neco">
<table style="border-collapse: collapse">
<?php
for ($i=0;$i<=5;$i++)
{
echo '<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>';
}
?>
</table>
</div>


a tady html verze (ta funguje):

<style>
#neco td {border-bottom: 1px solid black}
</style>
<div id="neco">
<table style="border-collapse: collapse">
<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>
<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>
<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>
<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>
<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>
<tr><td>řádek tabulky</td><td>další buňka</td></tr>
</table>
</div>


Problémy tam asi způsobuje to collapse, jelikož když to smažu, tak se ten 3. řádek ve FF zobrazí podtržený. Ale mezi buňkami je samozřejmě mezera, což je špatné.

Netušíte v čem může být problém? Dá se to nějak spravit? Jsem z toho fakt na prášky :(.

Díky

UPDATE: Nahrání na server (viz http://www.jontes.info/ruzne/zkus.php) prozradilo, že se problém asi objevuje jen na lokálním PC. Tomu teda už nerozumím vůbec. Tady je screen z mého PC: http://twio.cz/ack4
panther
Profil
Jont:
PHP soubor je v tomto případě irelevantní, podstatné je vygenerované HTML, resp. styly.

Podtrhávej řádek, ne buňky v tabulce.
Jont
Profil
Ani když podtrhnu řádky tak to nefunguje. Ono to je prostě nějaký divný - teď jsem zkoušel dát před to ten ten kód ještě jednou a na tom dolním to funguje.
panther
Profil
Jont:
kecám, podtrhávat se mají buňky, ne řádky. Moc jsem nepřemýšlel, když jsem psal [#2]. Podtržení u buněk musí fungovat, u řádků nikoliv.

EDIT: rozdíl mezi localhostem a webovým serverem by být neměl, CSS záleží na prohlížeči. Nemáš na localhostu nějaký překlep nebo něco?
Jont
Profil
no mně na serveru (viz http://www.jontes.info/ruzne/zkus.php) taky funguje, ale prostě u mě doma ne. Nevíš čím by to mohlo být? NO asi se s tím nic neudělá, takže to hold pak nahraju na web a snad to pojede.
panther
Profil
Jont:
no mně na serveru [...] taky funguje, ale prostě u mě doma ne.
tak to tam asi nějaký skřítek rozbíjí :-)
Jont
Profil
asi jo :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0