Autor Zpráva
vetrnicek
Profil
Ahoj,

jsem totální laik, který se snaží tvořit vlastní web jen proto, že nemá čas ani prachy otravovat s tím někoho jiného. Nicméně, teď si nevím rady: Stránky se zobrazují totálně rozhozené v Exploreru. Mám tušení, že to může být nastavením radiusu (chtěl jsem mít zaoblené rohy), všude jinde mi to funguje (tedy, aspoň doufám). Ale může to být i něčím jiným, dlouho jsem to v Exploreru nesledoval...se## mě tenhle prohlížeč.

Jedná se o stránky zdenekvetrovec.cz

Až uvidíte ty kódy, tak se zhrozíte...učím se všechno metodou pokus-omyl.

Ale za každou vaší radu budu vděčný. Dík
Davex
Profil
V souboru style.css je chyba v barvě:
.zpet {
  …
  border-left:1px solid #ffff'99;
  …
}
vetrnicek
Profil
Davex:

Díky Davexi, chybu jsem opravil, ale stejně to pořád nefunguje. Ale jsem zase o krok blíž:-)
Davex
Profil
stejně to pořád nefunguje
V prohlížeči je potřeba znova načíst stránku pomocí klávesy F5 nebo Ctrl+F5.

Aby se vykreslila barva v hlavním bloku, tak by tam neměl být řádek:
div#pageFrame {
  …
  background-color: none;
  …
}

A kulaté rohy pomocí border-radius Explorer neumí. Měla by je umět příští verze IE9.
Bubák
Profil
background-color: none; je stejně nesmysl, když už, tak transparent, none je hodnota pro backgrond-image, ale normálně to nemá smysl, protože background, ani background-něco se nedědí.

Kulaté rohy pro Firefox a Chrome (přesněji prohlížeče na jádrech Gecko a WebKit) je třeba zapsat s wendor prefixem, příklad:
.oble-rohy {
	border-radius: 8px; /* Opera nemusí mít vendor prefix */
	-webkit-border-radius: 8px;
	-moz-border-radius: 8px;
	-ms-border-radius: 8px; /* nezávazný tip pro IE9, nepoužívám */
}

Netuším, zda zkušební verze IE9 už podporuje zaoblené rohy, ani jsem nekoukal na MSDN, zda pro IE9 bude třeba wendor prefix.
Navíc jsem si všimnul, kulatíš každý roh zvlášť a stejnou hodnotou, můžeš to zjednodušit, viz výše.

Pokud bys chtěl jindy kulatit každý roh jinak, tak koukni na www.css3.info/preview/rounded-border/, protože Firefox chce trochu jiný zápis vlastnosti.
vetrnicek
Profil
Davex:

Díky moc, už jsem to opravil a je to o poznání lepší. Byla to samozřejmě jasná chyba - zkopíroval jsem si ten radius odjinud a nevšiml si, že jsou v něm i jiné hodnoty, které již v kódu mám a budou se tedy překrývat.

Teď už musím jen vyřešit ty kulaté rohy a také zalamování řádku v tagu
<pre></pre>
- zase to totiž nefunguje jen v Exploreru.

Dobrý, pomohl jsi!
vetrnicek
Profil
Bubák:

Jasný, je to nesmysl - já jsem fakt amatér. Napsal jsem tam "none", protože jsem zkrátka jen chtěl mít na očích, že tam nějaká barva pozadí byla. Jen pro můj přehled.

Říkal jsem si, že ten kód radiusu je nějak zbytečně obšírný, ale raději jsem ho tak nechal - myslel jsem, že to je schválně, aby vyhověl všem prohlížečům.

Jestli tomu ale tedy dobře rozumím, tak v současné době neexistuje kód na zaoblené rohy u Exploreru. Takže mi nezbývá nic jiného, než to udělat obrázkem na pozadí, což jsem nechtěl, kvůli pomalejšímu načítání stránek.

Ale stejně to zkusím, ale nevím jak...vím, že se tam operuje s vlastnostmi
background-origin: -----, a taky background-attachment:----
, ale nerozumím tomu ani zbla...nevíte jak to napsat?

Jde mi o to, že to pozadí s kulatými rohy chci mít jako pozadí pro text (píšu texty v tagu
<pre></pre>
) a nikdy nevím, jak ten text bude dlouhý. Takže nejde použít jeden obrázek pro všechno. Nepřišel jsem na řešení ani pomocí
background-repeat
...jdu to studovat, ale jestli to někdo znáte, napište, plís...
panther
Profil
vetrnicek:
Teď už musím jen vyřešit ty kulaté rohy
obrázkem, pomocí samotného CSS toto nelze.

a také zalamování řádku v tagu <pre>
v tagu <pre> se od jeho podstaty nezalamuje, proč si jej použil? Na odstavce textu je odstavec (<p>aragraph). Pre se formátuje tak, jak je zapsán do zdrojového kódu, více mezer se tedy zobrazí jako více mezer, enter zalomí řádek i na výstupu atp. Tvůj případ rozhodně není tím, kde by bylo použití <pre> vhodné a správné.

Takže mi nezbývá nic jiného, než to udělat obrázkem na pozadí, což jsem nechtěl, kvůli pomalejšímu načítání stránek.
rohy jsou zpravidla malé obrázky, velikost je minimální. Bojíš se zbytečně.
vetrnicek
Profil
Jestli se nemýlím, budu muset pro ty kulaté rohy použít 3 obrázky:

první - "top" - horní kulaté rohy - ten se nebude opakovat
druhý - "middle" - ten se bude opakovat
třetí - "bottom" - dolní kulaté rohy - ten se taky nebude opakovat

...ale jak tohle sakra udělat...?
panther
Profil
vetrnicek:
Jestli se nemýlím, budu muset pro ty kulaté rohy použít 3 obrázky:
ano, přesně tak.

ale jak tohle sakra udělat...?
tak, jak jsi to napsal. Na pozadí bloku bude opakující se prostředek, nahoře na nějakém elementu horní rohy, dole dolní :-) Pokud tam žádný volný použitelný element nemáš, přidej si nějaký (např. div, je to jedno).
vetrnicek
Profil
panther:

Mám v hlavičce zapsáno:
pre 
    {
       font-family: "Times New Roman", Times, serif;
       font-size: 1.2em;
       color: #000000;
       padding: 25px;
       white-space: pre-wrap;
       background: #ffffcc; 
       text-align: justify; 
       display: block;
       margin-bottom: 0px;
                
 }


a v Chromu i Firefoxu se mi řádky zalamují...

Tenhle tag jsem použil, abych mohl psát normální text přímo do zdroje bez neustálého tagování...píšu stránky u společnosti Webnode, přes WSW editor, vím že je to asi prasárna, ale odpovídá to mému amatérismu...když to píšu normálně (tedy ne do zdroje, tak mě to zlobí...řekl jsem si, že nad tím chci mít větší kontrolu a píšu to tedy přímo v editaci HTML.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0