Autor Zpráva
N3S4
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit se zobrazením stránek v prohlížeči IExplorer.. nevím čím to je, ale ve všech ostatních prohlížečích se mi stránky zobrazují tak jak mají bez jedinné chyby ale v ie je to prostě nějaké celé rozházené.

Pro názornou ukázku stránky: sportovni-kynologie.ic.cz. Potřeboval bych mít stránky vycentrovaný, ostatně jako to mám v těch ostatních a to menu vlevo je taky nějaké zvláštní.. nevím si už rady.

Předem moc děkuji za rady.
Bubák
Profil
Odstraň BOM.
N3S4
Profil
Jéé :) Díky mnohokrát. A můžu se zeptat, čím to je že se tam ten BOM vkládá? Už se mi to párkrát stalo na jiných stránkách, kde mi to na validátoru psalo že tam je BOM atd.. ale nevím čím to je. Jaké jsou příčiny?
Bubák
Profil
Dělají to některé editory, některé natvrdo (Poznámkový blok neboli Notepad), jiné volitelně, třeba PSPad.
Dost možná se pletu, ale tuším, že jeden BOM před !DOCTYPE nevadí. Vím ale, že dvě BOM značky za sebou, což se stává třebas při include hlavičky, dělají v IE problémy.
Pokud tě to zajímá blíže, tak vpravo nahoře je vyhledávací okénko, vlož tam "BOM".

Nevím, jestli se srovnalo menu v IE6, tuším, že ne, srovná se, pokud položkám menu <li> zapneš HasLayout, třebas tím, že jim nadeklaruješ 100% šířku.

Pokud chceš obarvenou rolovací lištu napříč vykreslovacími režimy a verzemi IE, použij tohle:
html, body {
	scrollbar-base-color: #cc6633;
	-ms-scrollbar-base-color: #cc6633;
}

Současné verze Opery ve standardním režimu lištu nezbarví.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Dost možná se pletu, ale tuším, že jeden BOM před !DOCTYPE nevadí.
Nepleteš se. BOM jde dokonce s úspěchem použít místo <meta charset="utf-8">.
Problém je hlavně v PHP, že se doposud nenaučilo chytřeji includovat.
pavuk
Profil
Bubák:
<ot>
To obarvení lišty mně zaujalo, tak jsem to zkusil, ale to je jenom pro IE? Ve FF mi totiž nechodí... Pak ale zase nechápu ten dvojí zápis</ot>
Edit: už nic, dohledal jsem to

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0