Autor Zpráva
Petr321
Profil *
Zdravim,
nestalo se Vám také, že jste navrhli v grafickém návrhu určité barvy a Safari je špatně zobrazil?

Vysvětlení problému a postup:
Kapátkem jsem ve Photoshopu sejmul barvu z obrázku a vložil ji do kódu jako zájkladní barvu na pozadí. Poté jsem klasicky uložil obrázek ze kterého jsem sejmu tu barvu a vložil jej jako obrázek na pozadí. Po zobrazení html stránky ve Firefoxu, Opeře, IE barvy sedí - vše je tak jak má být. Jenže jako jediný Safari ztmavil obrázek, takže je pozadí světlejší a je tam takový pruh - KTERÝ MĚL PROLNOUT. Vůbec nevím, co s tím. Nemohl jsem náhodou zvolit nějakou problémovou barvu, se kterou mohou mít prohlížeče problémy? Nestalo se vám to také, vypadá to fakt hnusně. Použil jsem takovou tmavě hnědou.
__construct
Profil
Porušuješ pravidlá
Moderátor Chamurappi: Titulek upraven.
don jebot
Profil
Použil si bezpečnú farbu?
Petr321
Profil *
__construct: Omlouvám se za ty verzálky, už se to nestane.

don jebot: Nenavrhoval jsem s kamarádem podle bezpečných barev. Připomínám, že špatně se to zobrazuje jen v tom Safari, což je zvláštní. Proto jsem se chtěl jen zeptat, jestli se někomu nestalo něco podobného.
don jebot
Profil
Aký formát obrázku si použil? + akú verziu safari pouzivaš + link na živú ukážku
Petr ZZZ
Profil
Nemohlo by to třeba souviset s případnou volbou CMYK místo RGB?
Bubák
Profil
Tipnul bych to na obrázek ve formátu PNG s ICC profilem, pomohl by odkaz na živou ukázku, nebo alespoň nahrání problémového obrázku na některý z obrázkových hostingů, třebas na http://img4.net/
Petr321
Profil *
Tak už jsem to vyřešil. Poprvé v životě jsem sejmul kapátkem barvu, se kterou prostě Safari nevypořádalo. Zkusil jsem barvu o trošku ztmavit a nakonec všechny prohlížeče zobrazovali špatně barvy - stíny nebyly prolnuté.

Řešení pro ty, kteří poprvé narazí jako já:

Udělejte si printscreen např. ve Firefoxu svého webu. Poté ve Photoshopu sejměte barvu, kterou malinko změnil prohlížeč a vyměňte pozadí. To jsou věci, hlavně, že už to jde... :)
don jebot
Profil
stačilo spraviť 1px stvorček obrazok a bg z toho ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na dona jebota:
Tudy ne.


Reaguji na Petra321:
Jsme rádi, že ses problému zbavil, ale zároveň jsme smutní, že nevíme, čím byl způsobený. Nemůžeš někam nahrát nevyhovující verzi toho obrázku?
don jebot
Profil
Chamurappi:
Tudy ne.

Možem vedieť prečo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na dona jebota:
1) Návštěvník by stahoval zbytečně obrázek navíc.
2) Ten obrázek musíš vyrobit a uložit. Stejně tak můžeš vyrobit a uložit správnou verzi toho hlavního problémového obrázku.
3) Čím máš zaručeno, že bude ten jednopixelový obrázek trpět stejnou vadou jako ten velký?
4) I kdyby to všechno vyšlo, tak bude mít v Safari ten web jinou barvu. Což je chyba.
panther
Profil
don jebot:
nezdá se ti to minimálně jako zbytečnost používat obrázek tam, kde není třeba?
don jebot
Profil
panther:
Nie, bol tam treba keže farbu ktorú zadal prehliadač nevedel vykresliť, pritom rychlosť by sa nezmenila (zmenila ale nie pozoravateľne).
panther
Profil
don jebot:
bol tam treba keže farbu ktorú zadal prehliadač nevedel vykresliť
nebyl, byla chyba v obrázku.
don jebot
Profil
Petr321:
Udělejte si printscreen např. ve Firefoxu svého webu. Poté ve Photoshopu sejměte barvu, kterou malinko změnil prohlížeč a vyměňte pozadí. To jsou věci, hlavně, že už to jde... :)

panther:
nebyl, byla chyba v obrázku.

vymenil pozadie nie obrázok

Chamurappi:
1)nepostrehnuteľné
2)diskutabilné kedže obrázkov s inou farbou mohol mať viac, ciže viac robty ako s jedným
3)Nemusí ísť o vadu obrázku, ak by bola rovnaká zobrazovali by to rovnako
4)to je pravda, ale nemysli ze išlo o taky razantný rozdiel
Petr321
Profil *
Chamurappi: Jsem teď mimo, takže až přijedu, tak dám ukázku na internet. Snad dnes večer nejpozději během zítřka. Pracuji na Macu a mám ICC profil z jiného zkalibrovaného Macu - čert ví, jestli to nemohlo být částečně také tím. Každopádně těmhle věcem zas tak moc nerozumím, takže je to jen tip.

Petr ZZZ: Není, na to jsem si dal pozor. Je to RGB, ale díky za dotaz.

Bubák: Obrázek na pozadí je JPG uložený klasicky ve Photoshopu pro web a zařízení (ctrl-alt-shift-s). O to více jsem byl překvapený, protože jsem něco podobného dělal nespočetněkrát.

don jebot: S tim 1px ač Chamurappi namítá by to bylo možná v nejhorším také řešení, ale nezkoušel jsem. :)
Petr ZZZ
Profil
Petr321:
Chápu-li to správně, tak obrázek s barevným přechodem má končit barvou, která má být totožná s barvou pozadí, aby na pozadí pokračoval, aniž by hranici mezi obrázkem a pozadím bylo znát. Co udělat obrázek znovu, a to tak, že ho složíš ve Fotošopu ze dvou obrázků, které měkce prolneš, a jeden z nich opravdu bude mít barvu totožnou s barvou pozadí? Přechod by asi musel být dostatečně daleko od kraje obrázku, aby to spolehlivě fungovalo. Potom by snad nemělo vadit, když se to celé bude zobrazovat v různých prohlížečích různě – bude to posunuté celé, přechod nebude znát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0