Autor Zpráva
CSS
Profil *
Zdravím,
mám problém s formátováním seznamu. Zobrazuje se mi jiné formátování v IE a Firefoxu, jedná se o celkovou velikost tohoto seznamu. V IE je to podle mých představ (pomocí marginu ještě roztáhnu jednotlivé položky), ale ve Firefoxu jsou již roztáhlé a také mají mezeru nad seznamem. Prosím Vás o radu, googlil jsem, ale bez úspěchu viz pokusweby.wz.cz

Děkuji za ochotu a shovívavost :)

Moderátor panther: Doplněn odkaz na web.
panther
CSS:
u „p.zalozka span.popis“ odmaž ten vysoký line-height.

Proč vlastně máš ten seznam v odstavci a spanu?
Trejpa
CSS:
Špatné zanořování elementů. Blokový (UL) nemůže být v řádkovém (SPAN) ani v odstavci. IE umožňuje křížení značek, takže se odstavec (správně) ukončí před seznamem a styl p.zalozka span.popis { line-height:40px; } se nepoužije. Firefox ale chybný zápis vyhodnotí jinak (nezkříží značky) a seznam do odstavce proti specifikaci vloží, čímž dojde k aplikování výše uvedeného stylu.
CSS
Profil *
Děkuji, už to je tak jak má být:) Moc děkuji za radu. Poslední maličkost se týká velké mezery, co je nahoře a pomocí marginu se toho nemůžu zbavit?!
CSS
Profil *
A úplně poslední dotaz se týká mezery co je pod obrázkem, která se zobrazuje v IE. Stránky jsem několikrát přepsal, ale vždycky ji tám mám:(
Trejpa
CSS:
Mezera pod obrázkem
panther
CSS:
jaké mezery? Kde? V jaké verzi IE?
Už ji vidím. Po Trejpově příspěvku jsem si ji všiml.
Bubák
Trejpa:
Firefox ale chybný zápis vyhodnotí jinak (nezkříží značky) a seznam do odstavce proti specifikaci vloží
Vím, že Firefox si do odstavce seznam vložit nenechá.

Je zajímavé, že když je seznam ve SPANu, (jediný) Firefox to zbaští.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: